1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Žďár nad Sázavou - NED Hockey Nymburk 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)

10. 02. 2002

Před závěrečným utkáním nadstavbové části 2. ligy měli oba protivníci jistotu postupu do play off už v kapse, přesto se hrál solidní hokej.

Branky: T. Prachař 2, Mikolášek, Sobotka, Fink - 21. Černý (Zeman), 25. Kocman (Krejčík, Jeník), 36. Bartoníček (Černý)
Rozhodčí: Holub
Vyloučení: 5:5
Využití: 2:2
Oslabení: 0:0
Diváků:
Sestava NED Hockey Nymburk: Matoušek - Kosejk, Zeman, Kos, Krejčík, Nedbal, Halouska - Bartoníček, Dvořák, Černý, Langer, Jeník, Kocman, Jelínek, Vondrlík, Skořepa, Toma, Čech
Třetiny: 1:0, 2:3, 2:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3

Před závěrečným utkáním nadstavbové části 2. ligy měli oba protivníci jistotu postupu do play off už v kapse, přesto se hrál solidní hokej.
Během úvodní třetiny sice nymburští jednou inkasovali, ovšem po přestávce obrátili brankami Bartoníčka a Kocmana vývoj skóre na svoji stranu. "Dobře jsme drželi stanovenou taktiku," řekl po utkání trenér nymburských hokejistů Vladimír Lejsek. Výsledek se do druhé přestávky ještě dvakrát přelil: nejprve se domácí znovu vrátili do vedení, pak Černý v přesilovce 5 na 3 opět srovnal účet.
Třetí dějství načali lépe žďárští hráči, kteří dvěma góly v přesilovkách definitivně rozhodli o výsledku zápasu. "V závěru nás rozhodčí trochu přísně trestali, ale vymlouvat se nechci, domácí zahráli dobře." řekl Lejsek. Premiéru v nymburském dresu si v zápase na Sázavě odbyl náhradní gólman Matoušek, z pražské Sparty zapůjčený junior. "Se zraněným Kreminou v play off počítat nemůžeme a Sejrka známe, proto jsme před vyřazovací částí ligy chtěli otestovat i náhradního brankáře. Zachytal dobře," řekl Lejsek

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace