HC Žďár - NED Hockey Nymburk 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

15. 10. 2003

Ke svému dalšímu zápasu ve druhé hokejové lize nastoupili nymburští hokejisté na ledě Žďáru na Sázavou.

Nymburk přečkal úvodní nápor domácích bez pohromy i díky obětavému zákroku Skořepy, který v 9. minutě padl do střely od modré. Puk jej však zasáhl přímo nad oko a tak hostující útočník sledoval druhou a třetí třetinu z lavičky v civilu. Hosté se k ohrožení domácí branky dostali až v závěru první třetiny ale ani v přesilovce pět na tři nebyli úspěšní a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.
Také na začátku druhé třetiny byli domácí lepší, postupem času však začal přebírat iniciativu Nymburk. Hosté v polovině zápasu zcela změnili styl hry. Začali soupeře napadat v obranném pásmu, začali více bruslit a dohrávat souboje. Domácí měli s touto hrou soupeře značné potíže a začali chybovat v rozehrávce. Jednu takovouto chybu potrestal Hnát a poslal hosty do vedení.
Domácím se podařilo srovnat až na začátku poslední dvacetiminutovky. Langer za sebou nechal zcela volného Prachaře, který nedal Kreminovi šanci - 1:1. Hosté po inkasovaném gólu ubránili tři přesilovky domácích a hned jak byli v plném počtu strhli vedení zpět na svoji stranu. Obránce Zeman se vydal na výlet do útočného pásma a Šebkovu přihrávku zpoza brány proměnil ve druhý gól. Hosté pak ubránili další tři přesilovky i závěrečnou power play soupeře a zaslouženě vyhráli.
Branky: 37. Hnát (Šebek, Langer), 51. M. Zeman (Šebek) - 41. Prachař
Rozhodčí: Palásek - Reich, Skopal
Vyloučení: 5:10