1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Žďár - NED Hockey Nymburk 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

14. 01. 2007

Nymburk si po čtyřech vítězstvích v řadě vylámal zuby na Žďáru. Svěřenci trenéra Zbírala nedokázali bojovně hrající domácí tým ničím překvapit a tak i podruhé na Vysočině prohráli. Hra bez nápadu a bez důrazu před brankou totiž nemohla mít proti pozorné domácí obraně úspěch a když už se hosté přeci jen k nějaké šanci dostali, vše jistil výborně chytající Jedlička.

První třetina patřila domácím, kteří se zásluhou čtyř výborně sehraných přesilovek dostali do tlaku, ovšem většina střel mířila mimo branku hostí, a s těmi co mířily mezi tyče, si poradil Kremina. Ten se vytáhl jedním akrobatickým zákrokem proti dorážce Kunstmüllera a jednou ho zachránila tyčka.
V úvodu druhé třetiny promrhal naopak Nymburk sérii tří přesilovek, když nevyužil ani minutu dlouhou dvojnásobnou výhodu. Stejnou sérii tří faulů za sebou jako domácí však předvedli hosté, ale žďárští podobně jako jejich soupeř předtím nevyužili ani tu minutovou dvojnásobnou. Až těsně po návratu vyloučeného Jágra nechala obrana volného Bukáčka a ten dorážkou překonal bezmocného Kreminu. Nymburk odpověděl střelou Šimka, která však mířila jen do tyče Jedličkovy branky.
Vyrovnat se tak hostům podařilo až na začátku třetí třetiny. Hosté přeci jen přidali na aktivitě a o vyrovnání se postaral Culka. Nerozhodný stav však vydržel jen čtyři minuty. Po chybě obrany se z bezprostřední blízkosti prosadil Doležal a vrátil domácím vedení. Domácí už pak svůj hubený náskok dokázali do konce zápasu ubránit. Hostům nepomohla ani minutová power play.
Branky: 36. Bukáček (Kunstmüler), 51. Doležal (Kaut), 47. Culka (Krejčík)
Rozhodčí: Chlaň – Kiss, Špringl
Vyloučení: 9:9
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 300
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1
Sestava Nymburka: Kremina – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Krejčík, Plíhal – Jágr, Šimek, Dulovec – Dvořák, Nýč, Culka – Ludvík, Lipták, Martinec
 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace