1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC Žďár - NED Hockey Nymburk 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

15. 10. 2006

Nymburští hráči na Vysočině opět propadli v zakončení. Zatímco domácí využili prakticky všechny své příležitosti ke vstřelení gólu, hosté mimo dvou vstřelených branek ještě čtyřikrát minuli zcela prázdnou branku.

První třetina patřila hostům. Nymburský tlak korunoval v 9. min. Nýč a poslal Nymburk poprvé do vedení. Domácí hráči pak několika fauly oslabili své mužstvo, ale Nymburk nevyužil ani 80 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku. Pouze Šimek poprvé nedal do prázdné brány. Naopak v závěru třetiny spadl domácím gól rovnou do klína. Gólman Matoušek rozehrál puk přímo na hůl Klepetka a bylo vyrovnáno.
Úvod prostřední dvacetiminutovky patřil naopak domácím, ale z gólu se radovali hosté. Martinec našel před brankou volného Šimka a Nymburk opět vedl. Za tři minuty bylo ovšem znovu srovnáno, když Plachý využil nedůsledného bránění obránců. Ještě v téže minutě mohl Nymburk opět poslat do vedení Turinský. Krásně individuálně přešel přes obránce, položil si brankáře Nováka, ale prázdnou bránu minul. Ve 46. min. se situace opakovala, jen místo Turinského měl šanci Lipták. Také on si položil brankáře domácích a i on místo do prázdné brány mířil vedle. Nedůslednost, klid a přehled v zakončení pak podtrhl Havlín, který přestřelil jak ležícího Nováka, tak i z poloviny odkrytou branku domácích.
Další velkou šanci hostí zmařil Nýč, který v oslabení sebral domácímu obránci puk, ale samostatný nájezd nedal. Po čtyřech promarněných šancích přišel pro hosty trest. Hrbatý nejprve lehce přešel Dvořáka a v nastalém závaru potřetí překonal Matouška. Hosté se do konce utkání marně snažili vyrovnat a nepomohla jim ani power play.
Branky: 19. Klepetko, 29. Plachý (Bukáček), 51. Hrbatý (Klepetko) – 9. Nýč (Ludvík), 24. Šimek (Matinec)
Rozhodčí:
Vyloučení:
7:6, navíc Culka (N) 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 300
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2
Sestava Nymburka: Matoušek – Kos, Kříž, Krejčík, Zeman, Dvořák, Bartoníček – Culka, Nýč, Ludvík – Lipták, Šimek, Havlín – Martinec, Turinský, Dulovec        

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace