1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC ZVVZ Milevsko - NED Hockey Nymburk 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

29. 12. 2007

V posledním kole základní části a zároveň v posledním zápase v letošním roce prohrál Nymburk na ledě Milevska. Utkání bylo dlouho vyrovnané, domácí rozhodli o svém vítězství až v úplném závěru zápasu. Milevsko si vítězstvím upevnilo 4. příčku, Nymburk zůstal na 9. místě. V sestavě Nymburka se letos poprvé objevil talentovaný obránce mladoboleslavské juniorky Jan Jaroměřský.

Během první třetiny si obě mužstva vyzkoušela dvojnásobnou početní převahu, ale oba brankáři dokázali uhájit čistá konta.
Ani v průběhu druhé dvacetiminutovky nedokázal žádný z hráčů překonat soupeřova brankáře a tak se do poslední části hry nastupovalo za bezbrankového stavu. Hned v jejím úvodu přežil Nymburk dlouhé dvojnásobné oslabení, ale další vyloučení, které přišlo v úplném závěru, už bylo pro hosty osudné. Vondrlíkův faul rychle potrestal Fořt, který natřikrát dotlačil puk za Jágrova záda. Vzápětí mohli nymburští vyrovnat ve dvojnásobné přesilovce, ale tuto příležitost nevyužili. V poslední minutě navíc zůstala před Jágrem osamocená dvojice Pitel s Procházkou, která definitivně rozhodla.
Branky: 57. Fořt (Suchánek), 60. Procházka (Pitel)
Rozhodčí:
Vyloučení:
9:11, navíc Šperger (M), Hertl (N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 350
Třetiny: 0:0, 0:0, 2:0
Vývoj skóre: 2:0
Sestava Nymburka: Jágr – Zeman, Kaulfus, Kříž, Sem, Kos, Jaroměřský, Kumstát – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Vondrlík, Sirotek, Dulovec – Fišer, Šimek, Martinec – Krejčík, Hertl, Tondr.

Trenér Nymburka Petr Vrabec: Bylo to vyrovnané utkání, hráli jsme velmi dobře dozadu a domácí jsme k ničemu nepouštěli. Obě mužstva si vytvořila větší šance jen v přesilovkách. Prakticky do 55. minuty jsme domácí k ničemu nepustili, pak však přišel zbytečný faul a naše oslabení. V něm jsme nepokryli dorážejícího hráče, který natřikrát propasíroval puk za Jágrova záda. Vzápětí jsme ještě hráli pět na tři, ale vyrovnat už jsme nedokázali. V poslední minutě jsme ještě jednou inkasovali, když rozhodčí přehlédl faul za brankou na našeho obránce a pro dva volné útočníky soupeře už nebylo problémem vstřelit branku. Bohužel nám opět vůbec nevyšly přesilovky. Jsme v nich úplně neškodní. Potřebovali bychom nějakého útočníka, který dokáže vstřelit branku. 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace