1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC ZVVZ Milevsko - NED Hockey Nymburk 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

07. 11. 2001

V 15. kole 2. národní hokejové ligy zajížděl Nymburk na led Milevska. Hosté rozhodli o svém vítězství v posledních třech minutách a odvezli si tři body.

Branky: 32. Rašek (Švec), 36. Šedivý (Červenka) - 14. Černý (Turinský), 21. Černý (Kosejk), 57. Kocman (Dvořák), 60. Lukeš (Dvořák)
Rozhodčí: Zajíček - Kureš, Havlín
Vyloučení: 6:6
Využití: 0:2
Oslabení: 0:1
Diváků: 500
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Halouska, Kos, Nedbal, Farář - Langer, Turinský, Černý - Dvořák, Kocman, Lukeš - Jeník, Skořepa, Jelínek - Bartoníček
Třetiny: 0:1, 2:1, 0:2
Vývoj skóre: 0:2, 2:2, 2:4

V 15. kole 2. národní hokejové ligy zajížděl Nymburk na led Milevska. Hosté rozhodli o svém vítězství v posledních třech minutách a odvezli si tři body
O vítězství Nymburka rozhodly branky dosažené při neúplném počtu hráčů na ledě. Oba týmy předváděly od začátku rychlý hokej, akce se střídaly a vyskytovali se i vyložené šance. Vedoucí branku vstřelil nymburský Černý využitím do té doby jediné přesilovky. Hned po přestavce přidal stejný hráč další branku z druhé přesilové hry. K využití mu stačila necelá minuta. "Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát. Utkání jsme dobře rozehráli, když jsme si ze dvou přesilovek zajistili dvoubrankové vedení," řekl k úvodu utkání nymburský lodivod Ladislav Lejsek. V tu chvíli to s domácím celkem vypadalo velmi špatně, jenže hráči Milevska se postupně vzchopili. Přesilovky se jim sice nedařily, ale z vytvořené převahy v plném počtu hráčů po polovině zápasu vyrovnali, když skóroval Rašek a Šedivý. "Ve druhé třetině začali domácí lépe bruslit, ovládali hru a vyrovnali. Ve hře nás pak podržel brankář Pavel Kremina, který chytil pět vyložených branek, jinak by Milevsko obrátilo výsledek na svoji stranu," pokračoval Lejsek.
Boj o vítězství vzrostl v závěrečném dějství, a to když mužstva hrála v neúplných počtech. Tři minuty před koncem dal Kocman po asistenci Dvořáka další gól a v poslední minutě, udělal definitivně tečku za utkáním Lukeš. "V poslední části jsme se vrátili k počátečnímu výkonu. Výsledek se mi hodnotí dobře, ale přiznávám, že se k nám obrátilo štěstí čelem, k domácím zády a tím jsme dosáhli vítězství," dodal trenér Nymburka.
"Tento zápas má jedno pozitivum. Byla vidět naše bojovnost a vůle po vítězství. Opět se ukázala stará bolest, kterou je neproměňování vyložených šancí. Třetí zápas za sebou jsme nedokázali odehrát přesilovou hru a inkasovali jsme při ní a to v závěru rozhodlo," řekl po utkání hrající asistent trenéra Milevska Emil Švec.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace