1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HC ZVVZ Milevsko – NED Hockey Nymburk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

08. 02. 2009

Ve 31. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Milevska. Milevský led je pro Nymburské hokejisty zakletý. V celé druholigové historii totiž dokázal Nymburk vyhrát v Milevsku z 12 zápasů jen dvakrát. Také tentokrát odešel z ledu poražen. Jenže tentokrát se dala porážka akceptovat. Nymburk totiž odjížděl na zápas pouze s brankářem Rücklem brankářem, jehož kotník byl navíc v takovém stavu, že se sotva dostal do brusle. Brankář Jágr z důvodu zranění třísel přihlížel utkání jen z tribuny, junior Beneš také pro zranění třísel nemohl jet a třetí brankář juniorky Zemánek prostě nejel. Nymburk tak nastoupil do utkání s jediným brankářem, který z pátečního předzápasového tréninku sotva odkulhal…

Přesto nakonec Neodehrál Nymburk v Milevsku špatné utkání. Bojovník Rückl, který do utkání nastoupil pod prášky a po každé třetině si nechával obstříkávat kotník, totiž podal heroický výkon a dlouho držel šance Nymburka. Jenže útočníci nedokázali na druhé straně překonat F. Svobodu ani jednou. Nejblíže k tomu měli Nýč s Vondrlíkem, s jejich nájezdy si ale domácí brankář dokázal poradit. Domácím tak stačila v každé třetině jedna vstřelená branka k celkovému vítězství 3:0. Poprvé se domácí trefili až na konci první třetiny, kdy Suchánkovu střelu dorážel do odkryté branky Kořánek. Druhou branku přidali milevští na začátku druhé části hry po té, co se v přesilovce trefil od modré Štych. Potřetí lovil Rückl puk ze své sítě až v 52. minutě, kdy Suchánek ujel v oslabení a handicapovaný Rückl na jeho blafák neměl šanci zareagovat.
Branky: 19. Kořánek (Suchánek), 22. Štych (Suchánek), 52. Suchánek
Rozhodčí: Poskočil
Vyloučení: 6:10, navíc Nýč, Kaulfus, Dvořák (všichni N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:0
Oslabení: 1:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0
Sestava Nymburka: Rückl – Kříž, Vlach, Šafář, Kaulfus, Švácha, Sem – Dvořák, Nýč, Fišer – Vondrlík, Turinský, Šimek – Dulovec, Škaloud, Martinec – Protivný, Němeček.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace