1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

HHK Velké Meziříčí - NED Hockey Nymburk 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)

25. 11. 2007

Nymburk pod vedením nového trenéra Petra Vrabce na Vysočině neuspěl. Zatímco domácí nastoupili v kompletní sestavě, Nymburk v hodně okleštěné. V prvním i ve druhém útoku museli na levých křídlech nastoupit obránci a na hře Nymburka to bylo hodně vidět.

Hosté se sice dostali do vedení, když si Nýč počkal na vhodný okamžik a bekhendem překonal Řehoře ovšem domácí do přestávky skóre otočili. Nejprve vyrovnal po průniku po křídle Prachař, který v úvodu sezóny působil v Nymburce, a do vedení poslal velkoměříčské ve dvojnásobné přesilovce Konečný.
Úvod druhé části hry Nymburk zaspal a po dvou chybách v obranném pásmu se domácí dostali už do tříbrankového vedení. Pak měl i Nymburk možnost dvojnásobné přesilovky, ovšem ke snížení náskoku ji nevyužil. Když potom v polovině zápasu vstřelil po dorážce Hudcovský pátý gól, bylo prakticky rozhodnuto. Hosté stihli jen v závěru třetiny mířit zásluhou Hertla do tyče.
Na začátku třetí třetiny hosté po dorážce Turinského snížili, ovšem domácí si už vedení v pohodě pohlídali. Navíc jej mohli ještě navýšit, jenže Jágr už za svá záda žádnou střelu nepustil.
Branky: 18. Prachař (Kaláb), 19. Konečný (Kunstmüller, Bukáček), 22. Nekvasil (Adamec), 24. Sobotka  (Krča, Hudcovský), 33. Hudcovský (Krča, Pálka) – 8. Nýč (Hertl), 43. Turinský (Sem)
Rozhodčí: Ondřej – Fiala, Svoboda
Vyloučení: 5:5
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 300
Třetiny: 2:1, 3:0, 0:1
Vývoj skóre: 0:1, 5:1, 5:2
Sestava Nymburka: Jágr – Zeman, Kaulfus, Vlach, Kříž, Sem, Kumstát – Dvořák, Nýč, Hertl – Krejčík, Turinský, Dulovec – Fišer, Šimek, Martinec   


Trenér Nymburka Petr Vrabec po utkání:
Čekal jsem od hráčů větší herní disciplínu. Začátek zápasu byl dobrý, hráli jsme ze zajištěné obrany a dobře jsme bránili střední pásmo. Měli jsme i několik šancí, bohužel jen jedna byla proměněná. V závěru první třetiny však přišly chyby. Nejprve ujel hráč po křídle, pak přišly naše dva zbytečné fauly a ve dvojnásobné přesilovce další inkasovaný gól. To byla pro nás velká sprcha. Hned v úvodu druhé třetiny jsme po chybách v obraně znovu inkasovali a poslední třetina už se jen dohrávala.
Nastoupil jste k týmu v sobotu. Co je třeba změnit?
Je nutné změnit obrannou fázi. Před dnešním zápasem jsme měli pouze jeden společný trénink a je jasné, že po jednom tréninku nemůže být vše stoprocentní. Teď máme týden na to, abychom se připravili na další zápas, abychom si zautomatizovali určité návyky.
Viděl jste Nymburský tým před tím než jsem převzal trenérské žezlo?
Viděl jsem Nymburk v posledních třech domácích zápasech. Je nutné zapracovat na obranné činnosti. Hráčům chybí důraz v osobních soubojích. Soupeři jsou zarputilejší a víc bojují. Musíme také více trénovat přesilové hry. Proti Velkému Meziříčí se nám už podařilo v přesilové hře skórovat. Ale to je málo. Musíme na zlepšení dál pracovat.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace