1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

IHC Písek - NED Hockey Nymburk 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

26. 10. 2016

V 10. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě jihočeského Písku a upevnil si tak vedení v tabulce.

Úvod zápasu vyšel nymburským hokejistům skvěle. Už na konci 2. minuty totiž našel Pýcha volného Barboru a hosté šli do vedení. Další branku pak přidali hokejisté od Labe v závěru prvního dějství. Kuncek ve svém premiérovém startu v nymburském dresu našel Stehlíka a domácí brankář Kadlec lovil podruhé puk zpoza svých zad. "Začátek zápasu se nám povedl, hráli jsme to co jsme si řekli. Hodně jsme bruslili a měli jsme pohyb," hodnotil začátek zápasu trenér nymburského celku Pavel Bičiště.
V úvodu druhého dějství si domácí vytvořili menší tlak, ale z gólu se nakonec radovali hosté, když ve 27. minutě využil přesilovou hru Pýcha. "Soupeř poté začal napadat, ale trochu to přeháněl s agresivitou. Byla tam faul na hlavu a poté následovala menší bitka. Hráli jsme pak tříminutovou přesilovku, ale tu jsme sehráli špatně," pokračoval v hodnocení zápasu nymburský kouč.
Ve polovině třetí části se domácím podařilo zásluhou Sýbka snížit a vykřesat tak ještě naději na dobrý výsledek, jenže v závěru využili nymburští hokejisté dvě přesilovky a z Písku si tak odváží tři body za vítězství. "Do poslední třetiny jsme šli s tím, že už se nemusíme nikam hnát. Soupeři se podařilo dát gól, ale jeho agresivní hra pokračovala dál. V závěru jsme tak dostali možnost hrát klasickou přesilovku, kterou jsme využili. Poté jsme hráli ještě dokonce pět na tři a i tuto početní výhodu jsme proměnili v gól. Celkem jsme tedy v zápase využili tři přesilovky. Soupeř hrál na hranici slušnosti, ale my jsme šli celý zápas za vítězstvím. S naším výkonem jsme spokojen," uvedl na závěr šéf nymburské střídačky Pavel Bičiště.
Branky: 50. Sýbek (Vlček) - 2. Barbora (Pýcha), 18. Stehlík (Kuncek), 27. Pýcha (Knesl), 55. Pýcha, 57. Stehlík
Sestava Nymburka: Brázdil - Kříž, Knesl, Pýcha, Novák, Rittig, Saňa - Bičiště, Stehlík, Ječný - Eis, Arnošt, Smejkal - Dyrynk, Barbora, Kuncek.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace