1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

IHC Písek – NED Hockey Nymburk 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

28. 10. 2015

V 11. kole 2. hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě jihočeského Písku. Nymburk nastoupil do utkání s brankářem Jakubem Frodlem, který má do Nymburka vyřízeny střídavé starty z pražské Slavie. Naopak v sestavě chyběl kapitán týmu Lukáš Král, který je po operaci kolena.

Úvodní třetina skončila bez branek, opticky měli více ze hry hosté a to také díky dvěma přesilovkám, jenže žádnou ze svých šancí nedokázali proměnit.
Ve druhé dvacetiminutovce začaly konečně padat i góly a byli to hosté, kdo šel do vedení. Obránce Novák využil zmatků píseckých při rozehrávce a střelou zápěstím trefil přesně prostor nad Pancovým ramenem. Zvýšit vedení hostů mohl Bičiště, který ujel v oslabení, jenže svůj nájezd nedokázal využít. V další početní nevýhodě už se hostům tolik nedařilo a byli to naopak domácí, kteří přesilovku využili. Po krásné souhře Vlčka a Sýbka poslal druhý jmenovaný puk přímo k tyči a bylo vyrovnáno. Domácí vyrovnávací branka nakopla a chvilku nato měl Frodl plné ruce i nohy práce se šancí Urbance. Vzápětí poté ale nymburský gólman přeci jen inkasoval. Sýbek našel mezi kruhy Procházku, který zavěsil pod víko. Těsně před druhou sirénou ještě předvedl krásný semafor domácí brankář Panec, který tak držel svůj tým ve vedení.
V závěrečné části už se skóre nezměnilo. Nymburk si zahrál dvě přesilovky, ale ani jednu nedokázal využít. Stejně tak se hostům nepodařilo vyrovnat ani ve více než minutu dlouhé power play.
Branky: 29. Sýbek (Vlček, Procházka), 31. Procházka (Sýbek) – 23. Novák
Rozhodčí: Sýkora – Oudes, Horažďovský
Vyloučení: 5:2
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Třetiny: 0:0, 2:1, 0:0
Vývoj skóre: 0:1, 2:1
Sestava Nymburka: Frodl – Kříž, Saňa, Knesl, Loučka, Rittig, Novák – Bičiště, Eis, Čapek – Šimek, Stehlík, Protivný – Jindra, Barbora, Kuzďas – Smejkal, Brzák.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace