1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

IHC Písek - NED Hockey Nymburk 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

21. 09. 2005

Nymburští hokejisté vstoupili do nové druholigové sezony impozantně. Po vítězství nad Havlíčkovým Brodem vyhráli i v Písku a po dvou kolech vedou druholigovou tabulku.

Jen na jednom z pěti gólů nymburských se nepodílel Král. Na zbylých čtyřech ano. Dvě asistence a dva góly to je bilance centra první řady ze zápasu v Písku. Výborný výkon podal také brankář Novák, který pustil za svá záda jen dva puky a polžil tak svým výkonem základ k vítězství.
Domácí hokejisté si na začátku utkání vytvořili veliký tlak a hosté se často bránili jen vyhozením přes všechny čáry. Tlak domácích však postupně opadával a tak hosté prakticky z první vážnější šance skórovali. Král tak dlouho čekal za brankou Kubiše až mu někdo ze spoluhráčů najede až se uvolnil Malý a Nymburk vedl 1:0.
Také na druhé nymburské brance měli stejní hráči lví podíl. Malý vybojoval v rohu zdánlivě ztracený puk, Král přihrávkou naslepo našel před brankou Dvořáka, který střelou mezi betony procedil puk podruhé skrz betony Kubiše. Domácí snížili zásluhou Peroutky. Ten využil zakrytého výhledu Nováka a lehkou střelou od modré poprvé rozradostnil domácí příznivce. Domácí radost však netrvala dlouho. Ve 29. min. sice ještě stačil na čáře jeden z píseckých obránců zastavit Kosejkovu ránu, ovšem vzápětí Král nadvakrát využil nájezd a Nymburk opět vedl o dvě branky.
Domácím svitla naděje na dobrý výsledek ještě na začátku poslední části hry, když Pošmourný snížil opět na rozdíl gólu. Nejlepší hráč zápasu Král však rozhodl. Z mezikruží prostřelil Kubiše počtvrté. Pátý gól přidal v téže minutě Jágr a domácí gólman zamířil na střídačku. Nymburk vědom si svého náskoku už Pinkase nijak zvlášť neohrozil a dotáhl zápas do vítězného konce.
Branky: 24. Peroutka (Kubeš), 44. Pošmourný (Mikeska) – 6. Malý (Král, Dvořák), 21. Dvořák (Král, Malý), 30. Král, 51. Král (Jágr), 51. Jágr (Šimek)
Rozhodčí: jméno nevím ale perfektní výkon – viděl všechno
Vyloučení: 8:9
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 400
Třetiny: 0:1, 1.2, 1:2
Sestava Nymburka: Novák – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Bartoníček, Krejčík – Dvořák, Král, Malý – Jágr, Šimek, Culka – Kaulfus, Turinský, Lipták

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace