IHC Písek - NED Hockey Nymburk 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

14. 03. 2010

Ani ve třetím zápase prvního kola play off nedokázali nymburští hokejisté porazit vítěze základní části a z play off byli vyřazeni. Nymburku tak končí sezóna. Nymburští hokejisté neměli v utkání co ztratit. Prohrávali na zápasy už 2:0 a tak jedině vítězství jim mohlo vykřesat nějakou naději na prodloužení si sezóny. To se však nestalo. Písečtí hokejisté naplnili prognózy, splnili roli favorita a postoupili do dalšího kola.

Nymburští hokejisté jim však nedali nic zadarmo. Ani ve třetím zápase této série se totiž nevzdali a hráli se soupeřem možná nevyrovnanější partii ze všech tří vzájemných soubojů.
Skvělý výkon opět podal brankář Nymburka Rückl, který předváděl fantastické zákroky. Opět musel čelit několika nebezpečným střelám a domácí nemohli dlouho nalézt recept na to, jak jej překonat. Poprvé se jim to povedlo až v polovině zápasu. Cicvárkovi spadla při jednom ze soubojů přílba, nymburský obránce si ji nasadil, ale nezapnul si řemínek a pokračoval ve hře. Za nedovolenou výstroj tak následovali pro nymburského obránce dvě minuty a Písečtí přesilovou hru využili. Vzápětí na to neuspěl domácí Novák v samostatném nájezdu. Hosté odpověděli závarem v přesilovce, ale pak se nechali s osobními tresty vyloučit Sirotek a Drak a nymburská ofenziva opadla.
Na začátku poslední části nádherně bodyčekoval Sema Mrkvička a vzápětí se dostal sám do nájezdu na Rückla, ten se však překonával. Ve 48. min. ujeli domácí dva na jednoho, Bláha zakončoval sám, ovšem Rückl jeho pokus zlikvidoval. Bláha však stačil zpoza brány vrátit puk Urbancovi a ten nikým neatakován zvýšil na 2:0. Dvě minuty před koncem ještě využili domácí poskytnutou výhodu a uzavřeli skóre zápasu.
Branky: 31. Mošovský (Heršálek, Suchánek), 49. Urbanec (Bláha), 59. Suchánek (Stejskal)
Rozhodčí: Ondřej
Vyloučení: 5:5, navíc Drak 10 min, Sirotek (oba N) dku