IHC Písek - NED Hockey Nymburk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

10. 03. 2010

Sympatický výkon na Písek nestačil. Nymburští hokejisté prohráli v prvním zápase play off na ledě nejlepšího mužstva základní části z Písku 3:1.

Nymburk předvedl na ledě favorizovaného Písku dobrý výkon, který však na první výhru v sérii nestačil. Velmi dobře se v hostující brance ukázal Rückl.
V Písku se začalo ve slavnostním duchu. Utkání zahájila česká národní hymna. Po opatrném začátku se začali prosazovat domácí, kteří narozdíl od Nymburka dokázali ohrožovat branku soupeře. V nymburské kleci se předváděl Rückl, který nestačil na jedinou střelu. V 9. minutě si mezi kruhy najel Květoň a poslal puk přesně k tyči Rücklovy branky – 1:0.
Ve druhé části už měl domácí gólman Pinkas o poznání více práce. Přesto to byli ale domácí kdo se radoval z gólu. Písek šel totiž v polovině utkání do vedení 2:0, když se v přesilové hře prosadil Šulcík. Nymburk ovšem dokázal reagovat. O čtyři minuty později ujel Sirotek, jeho střelu Pinkas vyrazil, další dorážka Krejčíka byla také neúspěšná, ale na ránu Zvolenského už domácí gólman nedokázal reagovat.
Ve třetí třetině předváděli nymburští hokejisté nejlepší hokej. Bohužel z žádné akce hostí branka nepadla, naopak to byl domácí celek, kdo se radoval ze vstřelené branky. V 51. minutě udělal velkou chybu Drak, namazal puk přímo na hůl Bláhy a domácí kapitán poslal blafákem Písek do dvoubrankového vedení. Hosté už tuto branku nedokázali reagovat. Série pokračuje v pátek od 18. 00 na nymburském ledě.
Branky: 9. Květoň (Šulcík), 31. Šulcík (R. Procházka, Květoň), 51. Bláha – 35. Zvolenský (M. Krejčík, Sirotek). Rozhodčí: Dundr.
Vyloučení: 5:6.
Přesilovky: 1:0.