1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

IHC Písek - NED Hockey Nymburk 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)

04. 10. 2017

V 6. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté na ledě posledního Písku

Nymburští vstoupili do utkání velice aktivně, v několika úvodních minutách diktovali tempo hry, byl jich plný led a na své konto si připsali řadu dobrých střeleckých příležitostí. Tomu, že se Písečtí z jejich tlaku vymaní, dobrých pár chvil nic nenasvědčovalo, karta se však posléze začala přeci jenom postupně obracet. Po ubráněném oslabení, které mohlo snahu Středočechů korunovat, totiž zaúřadoval jako blesk z čistého nebe David Ciboch, jenž ukořistil kotouč ve středním pásmu, odkud se proháčkoval přímo před Kroftu. A přestože byl po celou dobu stíhán hostující obranou, dokázal si v rozhodující okamžik soupeřova gólmana rozvážně položit a zasunout puk za jeho záda. Na vzniklou situaci zanedlouho zareagoval Hierman, jemuž se jeho zkusmým nahozením podařilo orazítkovat levou spojnici. O smazání ztráty se hosté usilovně pokoušeli i ve zbývajících minutách, mírně dravější modrožlutí si své hubené vedení nicméně už zvládli do konce periody ohlídat.
V režii domácích byl i začátek prostředního dějství. Bezprostředně po vypršení nymburského trestu dokázal ze stupňujícího se tlaku Jihočechů vytěžit maximum Martin Koupal, který rozluštil tajenku v podobě o kotouč bojující změti hráčů lopotících se na Kroftově pracovišti, když zacílil přesně do odkryté klece, kterou nepohrdl ani navzdory pádu, jenž jeho úspěchu předcházel. V ochozech píseckého zimního stadionu mohlo být zanedlouho ještě veseleji, jelikož se hosté znovu provinili proti pravidlům. Namísto kýženého veselí však dorazila na střídačku hochů od Otavy studená sprcha. Při zamýšleném píseckém přechodu do útočné třetiny získal puk z holí modrožlutých Petr Maršoun, jenž hru na okamžik proměnil v záležitost dvou mužů poté, co se vstříc Bláhovi vydal úplně sám. Svou akci se pak rozhodl zakončit nekompromisní prudkou střelou s níž rozhodně neprohloupil. O vyrovnání se krátce na to postaral Jakub Planý, který si nabruslil na vrchol pravého kruhu, odkud s lehkostí vyslal parádní ránu, jež našla místo v levém horním rohu písecké svatyně. Obrat Nymburských dokonal Petr Maršoun, jemuž se tentokrát podařilo do sítě dorazit betonem vyraženou střelu svého spoluhráče.
Na výkon z uplynulé dvacetiminutovky dokázali po pauze navázat po vzoru domácích i hosté, když na jejich konto putovala v pořadí druhá nastřelená tyč, po níž Jihočechům pořádně zatrnulo. Vývoj zápasu se však k velké nelibosti Nymburských znovu pořádně zhoupl, obratu s pořadovým číslem dvě totiž v závěrečném dějství docílili svou velkou bojovností i Písečtí. Dojem ze série spálených šancí nejprve napravil u pravé tyče hlídkující Josef Vlk, jemuž k tomu, aby svůj tým vrátil znovu do zápasu, stačilo pouze akurátně přizvednout chystanou střelu. O osudu celého utkání pak s poměrně velkým časovým předstihem rozhodl Martin Parýzek, který se blýskl výstavní razantní střelou od modré čáry. Veškeré následující útočné snažení nymburského celku se pak odhodlaným Jihočechům dařilo úspěšně rozbíjet, pročež se po zaznění závěrečné sirény mohli po zásluze radovat z premiérového vítězství a prvního tříbodového zisku.

Branky: 11. Ciboch (Hanus), 24. Koupal (Suda), 47. Vlk (Koupal), 54. Parýzek (Hřebíček, Polata) – 28. Maršoun, 35. Planý (Hierman), 35. Maršoun (Arnošt). Třetiny: 1:0, 1:3, 2:0. Nymburk: Krofta – Kříž, Mašek, Knesl, Žemlička, Perrish, Herman, Rittig – Smejkal, Josefus, Stehlík – Eis, Bičiště, Čapek – Kuzďas, Arnošt, Maršoun – Šťastný, Synek, Planý.

OHLASY TRENÉRŮ

David Míka, trenér Písku: „Zaplať pánbůh za ty dary. V začátku první třetiny nám pomohl gólman, který chytil asi tři gólovky. Dali jsme gól a od 10. minuty jsme měli další šance. Druhé třetiny máme strašidelné. Dáme gól na 2:0 a místo toho, abychom využili přesilovku, zbytečně inkasujeme. Pak se začneme bát a couvat a jsou z toho další dva zbytečné góly. Zase jsme museli doma dotahovat. Musím klukům poděkovat za to, že zabojovali a otočili to. Je to důležité vítězství pro psychiku, protože jedeme dvakrát ven. Jedna vlaštovka jaro nedělá a musíme pracovat dál poctivě. Zápasy nám ukázaly, že nejsme horší, ale musíme tvrdě makat.“

Pavel Bičiště, trenér Nymburka:

„Prohrávali jsme dva nula, udělali jsme nějaké změny a otočilo se to k lepšímu. Zase jsme ale nezvládli závěr,“ litoval bodové ztráty trenér poražených Pavel Bičiště.

Jeho tým byl blízko bodu, ale opět, stejně jako v minulém utkání, se nechal vyloučit kapitán Eis. „Nabídli jsme soupeři možnost přesilovky a ten toho využil. Je to velká škoda,“ smutnil kouč Nymburka.

„Měli jsme velkou šanci za stavu tři dva, tu jsme ale nedali. Možná by bylo po nich,“ zamyslel se kouč.

Reportáž převzata z webu IHC Písek, doplněna komentářem z webu Nymburského deníku

 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace