1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

IHC Písek - NED Hockey Nymburk 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

02. 12. 2006

Nymburk dokázal stáhnout dvoubrankový náskok domácích a dokonce otočil vývoj skóre ve svůj prospěch, v závěru však o vítězství přeci jen přišel. V nymburské sestavě se poprvé objevil boleslavský junior Adam Kotrba.

Domácí se v úvodu zápasu dostali do tlaku a ten korunovali dvěma góly. Nejprve zamířil přesně k tyči Míka a potom si počkal na ideální pozici Mošovský a Matoušek podruhé kapituloval. Také Nymburk si v první třetině vytvořil několik šancí ovšem Pinkas se překonat nenechal.
V prostředním dějství domácí polevili a hosté toho okamžitě využili k vyrovnání skóre. Ve 28. min. ujel v oslabení Jágr a blafákem poprvé překonal Pinkase v písecké brance. O chvilku později se radovali hosté znovu. Při hře ve čtyřech na obou stranách se napřáhl od modré Kos a bylo vyrovnáno.
Úvod poslední třetiny vyšel skvěle hostům. Písecký odchovanec v barvách Nymburka Gajovský v přesilovce potřetí rozvlnil síť domácích a Nymburk šel do vedení. To však vydrželo jen do 49. min. kdy Kašparovu akci dokončil Holec a bylo opět vyrovnáno. V závěru ještě nymburská obrana zapomněla na Míku vracejícího se z trestné lavice, ovšem Matoušek jeho sólo zlikvidoval. Vzápětí však hostující brankář přeci jen kapituloval. Důrazný Kašpar vydoloval puk zpod betonů Matouška a rozhodl o vítězství domácích. Nymburk potom přežil dvojnásobné oslabení a poslední dvě minuty zápasu si už domácí pohlídali a nepustili Nymburk ani k power play.
Branky: 6. Míka (Řehoř, Veselý), 17. Mošovský (Kica, Hauer), 49. Holec (Kašpar), 56. Kašpar (Mošovský, F. Procházka) – 28. Jágr (Kos), 35. Kos (Kříž, Šimek), 42. Gajovský (Nýč, Kosejk)
Rozhodčí: Stach – Polonyi, Kreuzer
Vyloučení: 6:6, navíc Kosejk 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:1
Diváků: 400
Třetiny: 2:0, 0:2, 2:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:3, 4:3
Sestava Nymburka: Matoušek – Kosejk, Zeman, Kos, Kříž, Krejčík, Dvořák – Culka, Nýč, Havlín – Jágr, Šimek, Dulovec – Martinec, Lipták, Gajovský - Kotrba  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace