1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

IHC Písek - NED Hockey Nymburk 6:3 (1:1, 4:0, 1:2)

28. 02. 2007

V posledním zápase základní části prohrál Nymburk na ledě Písku. O výsledku rozhodl úvod druhé třetiny, kdy domácí vstřelili tři góly rychle za sebou a zlomili odpor hostí. Písku už v zápase o nic nešlo, naproti tomu Nymburk musel bojovat, pokud si chtěl udržet naději na play off. Nymburští hráči však hráli utkání bez většího nasazení a s minimální bojovností.

Nymburk se dostal zásluhou individuální akce Dvořáka ve vlastním oslabení do vedení. To mohl dokonce zvýšit Nýč, ovšem jeho pokus končil na tyči. To byly ale jen ojedinělé šance. Na ledě dominovali domácí. Ti hráli s neuvěřitelnou lehkostí, a jen díky Matouškovi svítil po první třetině na ukazateli skóre vyrovnaný stav.
Ve druhé třetině v pohodě hrající domácí, kteří vynikali na ledě rychlým bruslením a přehledem před soupeřovou brankou protrhli střeleckou smůlu z první třetiny a čtyřmi góly rozhodli o osudu zápasu. Tři góly padly po krásných rychlých útočných kombinacích na jeden dotek a čtvrtý po hodně šťastném tečovaném obloučku od modré rány.
Nymburk sice v poslední třetině ve dvojnásobné přesilovce zásluhou přesné střely Kosejka snížil ovšem domácí vzápětí také při dvojnásobné přesilovce znovu odskočili na čtyřgólový rozdíl. Minutu před koncem ještě provedl kosmetickou úpravu výsledku hostující Nýč.
Branky: 20. Květoň (Mikeska), 26. Kašpar (Kica, Hauer), 28. Holec (Květoň, Kořánek), 28. F. Procházka (Kašpar, Pošmourný), 38. Míka (Řehoř, Kořánek), 57. Veselý (Květoň, Svoboda) - 4. Dvořák, 48. Kosejk (Zeman), 59. Nýč (Zeman)
Rozhodčí: Dvořák - Fiala, Flégl
Vyloučení: 10:6
Využití: 2:2
Oslabení: 0:1
Diváci: 360
Třetiny: 1:1, 4:0, 1:2
Vývoj skóre: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3
Sestava Nymburka: Matoušek – Kos, Cunik, Zeman, Kosejk, M. Ton, Bartoníček – Šimek, Turinský, Dulovec – Jágr, Nýč, Culka – Dvořák, K. Ton, Ludvík – Lipták, Hertl,

 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace