1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

KLH Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

28. 10. 2007

Nymburk na ledě jihočeského Vajgaru vydřel za vítězství tři body.

Nymburská výhra se nerodila lehce. Domácí měli v úvodu převahu, kterou navíc umocnili dvě přesilovky ovšem žádná ze střel se neujala. Nymburk odpověděl až v závěru třetiny, kdy Turinského pokus olízl břevno. Hned v úvodu druhé části hry proměnil Nymburk dvojnásobnou převahu, když se z mezikruží trefil Sirotek. Po úvodním gólu zápasu se hra otevřela a oba týmy měly měli několik šancí, ovšem brankáři Kubeš s Kreminou se činili. Velké šance na vyrovnání musel po střelách J. Cmunta a Krále likvidovat Kremina.
Krátce po začátku posledního dějství se konečně radovali i domácí, kteří využili zásluhou spolupráce Cikána a J. Cmunta přesilovku a vyrovnali. Po vyrovnávacím gólu se museli hosté bránit velkému tlaku domácích a gól visel na vlásku, jenže Nymburk v čele s bezchybným Kreminou se ubránil. Tlak domácích zastavilo až oslabení, které sice domácí přestáli, ale v 56. min. zůstal před Kubešem osamocený Dulovec, který si pohrál se strážcem jindřichohradecké svatyně a rozhodl o nymburském vítězství.
Branky: 42. J. Cmunt (Cikán) – 23. Sirotek (Nýč), 56. Dulovec (Sirotek)
Rozhodčí: Horák – Dančišin, Matějíček
Vyloučení: 6:6, navíc Culka (N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 300
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2
Sestava Nymburka: Kremina – Kos, Kříž, Krejčík, Protivný, Kaulfus, Bartoníček – Turinský, Šimek, Toma – Culka, Nýč, Sirotek – Fišer, Kadeřábek, Dulovec - Lipták 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace