KLH Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

29. 10. 2006

Také ve druhém vzájemném zápase dokázali nymburští hokejisté jihočechy porazit a vezou si domů tři body za vítězství.

Hned v úvodu utkání měl Vajgar možnost 43 vteřin dvojnásobné přesilovky, ale kromě dalekonosných střel Vachulky a Fiedlera se nic vážného před Matouškem nestalo. O chvilku později zahodil tutovku Šulčík, stejně jako Tomáš Fertál o další chvilku později. Na druhé straně Jágr zblízka nezaskočil Tomáše Štůralu. Do stejné pozice se za chvilku probil Šimek, ale skvěle zakročil hradecký gólman. V 10. minutě pálil od modré nepřesně Picka. Ve 13. minutě měl pěknou šanci Roman Cmunt, ale mířil jen do náruče Matouška. Vajgar měl další šanci přesilové hry, ale kromě šance Šulčíka nic nepředvedl. Navíc kvůli faulu faulu domácí nehráli celou početní výhodu a ve hře čtyř proti čtyřem hosté otevřeli skóre. Z brejku 2 na 1 skóroval Martin Krejčík - 0:1. V 17. minutě hráli hosté v šesti mužích a v následné přesilovce domácí opět nezaskočili svého soupeře. Slušnou šanci měl pouze Marek Dvořák. I tato přesilová hra byla znásobena dalším trestem hostů, ale kromě střel od modré v podání Chmela s Vachulkou se Matoušek moc starat nemusel.
Početní výhodu si v úvodu druhého dějství zahráli i hosté, ale Vajgar se v poklidu ubránil. Ve 25. minutě trefil rameno Matouška Vachulka. O minutu později již bylo srovnáno, Tomáš Fertál našel zpoza branky Romana Cmunta a ten se nemýlil - 1:1. O necelou minutu později již Vajgar vedl. Po akci Marka Dvořáka se trefil Josef Mazanec - 2:1. O chvíli později hráli hradečtí v oslabení, ale to nic neznamenalo pro Dvořáka s Ištvánikem, kteří podnikli útočný výpad, ale Matoušek byl pozorný. Ve 33. minutě napálil kotouč do boční sítě aktivní Marek Dvořák. O minutu později se v těžké situaci neprosadil Jozef Haring. V 17. minutě vyslal hostující Sirotek dělovku na Štůralu a ten se štěstím vytěsnil kotouč betonem mimo tyče. Jenže o minutu později bylo vyrovnáno. Martin Šimek měl spoustu času na zakončení a střelou pod víko si doslova vychutnal Tomáše Štůralu - 2:2. V závěru třetiny se kupředu vydal rychlík Petr Šulčík.
Ve 43. minutě z jízdy vypálil Roman Cmunt, ale střela mířila mimo tyče. Ve stejné minutě v oslabení se neprosadil Haring v souboji jeden proti jednomu. O dvě minuty později se tvrdě srazili Haring s Nýčem. O chvíli později padl výborně do střely Vachulka a jen těžko se zvedal z ledu. Ve 46. minutě se Mazancovi nepovedl bekend, ani Šulčíkova střela ihned po vhazování nešla mezi tyče. Velkou slabinou Vajgaru jsou přesilovky a i v té další se domácí trápili. Akci Ištvánika nedokázal Marek Dvořák přetavit ve vyrovnávací gól. V 52. minutě Radek Jágr doráží střelu Pavla Kříže. V 56. minutě se do tutovky prodral Korbela, ale byl tísněn hostující obranou. Klíčový okamžik utkání přišel vzápětí. Domácí Vajgar nevyužil další dvojnásobnou přesilovku v trvání 88 vteřin a v 58. minutě pálil hodně nepřesně Kříž a Petr Culka zavěsil odražený puk nad ležícího Štůralu - 2:3. V předposlední minutě nedosáhl bekendem na kotouč v brankovišti Korbela a ani následná hra bez brankáře vyrovnání nepřinesla. Vajgar ani v druhém vzájemném utkání nedokázal vzít Nymburku body.
Branky: 26. Cmunt R. (Fertál), 27. Mazanec (Dvořák) - 15. Krejčík (Nýč), 35. Šimek (Jágr), 58. Culka (Kříž, Sirotek).
Rozhodčí: Lacina - Fiala, Flegl.
Vyloučení: 10:15, navíc Culka (NYM) 10 min. OT.