1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

KLH Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

29. 01. 2007

Hokejisté na jihu Čech nebodovali

Nymburští hokejisté hned v úvodu utkání svého soupeře zaskočili aktivní hrou v útočném pásmu a domácí se dostali pod tlak. Výsledkem počáteční převahy hostí byl vedoucí gól, který vstřelil po dorážce Jágrovi střely Nýč. Jenže stačil jeden nečekaný odraz puku, domácí se dostali do rychlého brejku dva na jednoho a bylo vyrovnáno.

Ve druhé třetině už se hostům nedařila zdaleka tolik ohrožovat branku domácího Štůraly. Naopak domácí přidali na bruslení a po nepřehledné situaci před Matouškem je zachránila od gólu tyč. Krásný průnik potom předvedl J. Cmunt, ale Matoušek mu jeho šanci zlikvidoval. Velkou šanci spálil také Skaloš, který v přesilovce netrefil prázdnou branku. Ve 33. min. se však domácí přeci jen radovali. Po přihrávce zpoza brány poslal domácí do vedení Dvořák.

Na začátku třetí třetiny se ovšem podařilo Nymburku vrátit vyrovnaný stav. Pěknou přesilovkovou souhru zakončoval do prázdné brány Ludvík. Rovnoměrné skóre však vydrželo jen čtyři minuty. Při hře čtyři na čtyři využili domácí nájezd dva na dva a opět strhli vedení na svoji stranu. V 51. min. se pak nechal v oslabení zbytečně vyloučit Zeman a domácí dvojnásobnou přesilovku se štěstím po devíti sekundách využili. Šulčík nastřelil puk před branku a od kalhot nymburského obránce Sema se puk odrazil počtvrté za Matouškova záda.

Branky: 10. Mikš (Šulčík), 33. Dvořák (J. Cmunt), 46. Šulčík (R. Cmunt), 51. Šulčík (Chmel, Vachulka) – 7. Nýč (Jágr), 41. Ludvík (Jágr, Nýč)

Rozhodčí: Lacina – Dančišin, Matějček

Vyloučení: 5:7, navíc Šulčík (JH), Dvořák (N) 10 min. os. tr.

Využití: 1:1

Oslabení: 0:0

Diváků: 350

Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1

Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2

Sestava Nymburka: Matoušek – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Krejčík, Sem – Dvořák, Turinský, Lipták – Jágr, Nýč, Ludvík – Bartoníček, Dulovec, Martinec     

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace