1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

KLH Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

12. 03. 2009

Poslední zápas základní části druhé hokejové ligy prohrál Nymburk o gól.

Domácí Vajgar začal náporem, ovšem gól se mu podařilo vstřelit až v početní převaze. V 8. minutě našel Cmunt před brankou Skokana, který otevřel skóre. Nymburk se však z inkasované branky rychle otřepal, vyrovnal hru a ve 14. minutě i skóre. Semovu ránu od modré nedokázal domácí brankář Kubeš zkrotit a Toma už si s dorážkou poradil.
Během druhé třetiny hrála mužstva s otevřenou obranou, a tak nebyla o šance na obou stranách nouze. Nymburk se dostal dvakrát do vedení, ale domácí vždy dokázali rychle odpovědět.
Také v poslední části se hrál pohledný hokej se šancemi na obou stranách, ovšem z gólu se nakonec radovali pouze domácí. Už se zdálo, že utkání se bude muset rozhodnout v prodloužení nebo v nájezdech, když Fiedler vystřelil od modré a puk prolétl houštinou střel až za záda nymburského gólmana.
Branky: 8. Skokan (Cmunt, Havran), 30. Chmel (Zykin), 38. Cmunt (Havran), 59. Fiedler (Šulčík) – 14. Toma (Sem), 25. Toma (Dulovec, Sem), 35. Martinec (Krejčík, Švácha).
Rozhodčí: Čech.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 2:0.
Oslabení: 0:0.
Diváci: 450.
Třetiny: 1:1, 2:2, 1:0.
Nymburk: Jágr – Vošmik, Kaulfus, Sem, Dvořák, Topič, Šafář, Švácha – Vondrlík, Nýč, Sirotek – Slaba, Turinský, Šimek – Velechovský, Martinec, Krejčík – Protivný, Dulovec, Kadeřábek – Toma.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace