KLH Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)

29. 01. 2003

Dalším kolem pokračovala nadstavba II. NHL. Nymburk zavítal do hokejové arény druhého týmu tabulky Jindřichova Hradce a s torzem sestavy utržil debakl.

V Jindřichově Hradci se začalo s půlhodinovým zpožděním, protože trojice rozhodčích uvízla na silnici kvůli sněhové vánici.
Od prvního vhazování byl domácí Vajgar jasně lepším mužstvem a první tři minuty se hrálo před brankou hostujícího Kreminy. První velkou šanci však měl Nymburk, když se do samostatného nájezdu dostal Christov. Jeho sólo ale zlikvidoval pozorný brankář Kučera. O minutu později našlápl ve středu hřiště domácí Dvořák, který přesně našel svého spoluhráče Škodu a ten nechytatelnou dělovkou dostal domácí celek do vedení. Domácí Vajgar nadále pokračoval v kombinační hře a do závěru třetiny donutil Nymburské inkasovat ještě třikrát. Nachlazený Kremina už do druhé třetiny nenastoupil a vystřídal ho navrátilec Sejrek.
Také ve druhé třetině byli domácí pánem na hrací ploše a Nymburk se před brankáře Kučeru dostal jen sporadicky. Domácí měli velkou šanci zvýšit své vedení v rozmezí 22. až 26. min., kdy hráli dvě přesilovky po sobě. Střídající Sejrek však žádný puk za svá záda nepustil. Nakonec ale kapituloval čtyři minuty před druhou přestávkou po lišácké Horákově střele.
V pohodě hrající domácí nedali Nymburku šanci ani v poslední dvacetiminutovce a přidali ještě dva góly. Jedinou větší šanci si vypracoval Černý, ale ani ta neskončila gólem. Kdyby Nymburk inkasoval víc gólů, žádný z přihlížejících fanoušků by se ani nedivil, ale Sejrek v nymburské bráně domácím více nedovolil.
Ohlasy po zápase:
"Je to pro nás krutý výsledek. Domácí na nás vyrukovali s trojicí českobudějovických hráčů Škoda, Mucha, Dvořák a naopak my přijeli s torzem sestavy. Chyběli nám boleslavští hráči a bylo to hodně znát," řekl kouč Nymburka Ladislav Lejsek.
Domácí měli dobrý vstup do utkání. Po první třetině vedli 4:0 a vyhnali tak jasnou jedničku Pavla Kreminu ven z brány. "Kreminovi vinu nedávám. Před zápasem byl nachlazený, přesto ale chtěl nastoupit. Všechny branky, které nám domácí dali, byly pěkně nacvičené a žádný brankář by neměl nárok" tvrdí Lejsek.
Kreminu vystřídal Sejrek, který tak po dlouhé době stál v brance Nymburka. "Sejrek šel do zápasu po jednom tréninku. I když pustil tři góly, vychytal spustu tutových šancí," řekl nymburský kouč.
Do konce nadstavbové části chybí sehrát dva zápasy. Nymburk nejprve přivítá v neděli beznadějně poslední, ale přesto lepšící se celek Českého Krumlova a ve středu se představí na ledě předposledního Pelhřimova. "Žádný soupeř není jednoduchý, potřebujeme bodovat a vyhnout se sedmému a osmému místu," přeje si Lejsek. A koho by si představoval jako soupeře do play off? "Nevím proč, ale přijatelný se mi zdá Děčín. Na druhou stranu bych si nepřál Most nebo Klášterec," uzavřel trenér
Branky: 7. Škoda (Dvořák), 14. Dvořák (Škoda), 16. Horák (Škoda, Mucha), 20. Dvořák (Škoda), 36. Horák (Lála), 51. Škoda (Lála), 58. Mucha
Rozhodčí: Zajíček - Jeletz, Lhotský
Vyloučení: 3:5