1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

KLH Vajgar J. Hradec - NED Hockey Nymburk 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

07. 11. 2010

Ve 13. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě jindřichohradeckého Vajgaru. Nymburk byl sice polovinu zápasu lepším týmem, ovšem své šance nedokázal proměnit. Ve druhé půlce zápasu domácí vyrovnali hru a nakonec otočili výsledek zápasu na svoji stranu.

Nymburk začal na jihu Čech výborně a už ve 4. min. šel zásluhou Klímy do vedení. Přestože měli hosté v první třetině více ze další branku už nepřidali. Zadina totiž své dvě velké šance trestuhodně spálil. Také domácí si připravili několik příležitostí ke skórování, ovšem Blažíčka v brance Nymburka kapitulovat nedonutili.
Ve druhé třetině přidali hokejisté od Vajgaru na rychlosti a odměnou jim byl gól z hole Marka Dvořáka. Vyrovnaný stav vydržel až do 37. min. V ní musel na trestnou lavici po sporném nedovoleném bránění Tupý a hostující Václav Dvořák poslal hosty podruhé do vedení. To však nevydrželo dlouho, neboť po střele Procházky propadl puk Blažíčkovi výstrojí a Kupec pohotovu dorážkou vyrovnal.
Závěrečná dvacetiminutovka tedy začínala za vyrovnaného stavu. Skóre se znovu měnilo ve 44.min. Tentokrát však nešli do vedení hosté, ale domácí. Skokan sklepnul puk na hůl Milotínského, který se dostal za obránce a bekhendem obhodil brankáře. Krátce po sobě pak inkasovali hostující hráči Sirotek a Hudíček desetiminutové tresty což hosty značně oslabilo. Přesto mohl Kazatel vyrovnat, sám před Kubešem však přestřelil. Za další dvě minuty pak přidal další branku domácích Skokan a bylo rozhodnuto. Hosté sice sahali po většinu zápasu po bodech, ale ty nakonec zůstali na jihu Čech.
Branky: 35. M. Dvořák (Kupec, Bula), 40. Kupec (Procházka), 44. Milotinský (Skokan, Procházka), 55. Skokan (Milotinský) - 4. Klíma (Ulrych), 37. V. Dvořák (Ulrych)
Rozhodčí: Mertl
Vyloučení: 6:4, navíc Sirotek, Hudíček (oba N) 10 min. os. tr.
Třetiny: 0:1, 2:1, 2:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2
Sestava Nymburka: Blažíček - Ulrych, Hataš, Sem, Krejčík, Zákoutský, Houser, Kozák - Sirotek, Dvořák, Klíma - Zadina, Šimek, Kazatel - Hudíček, Liška, Vacek - Zvolenský

Fotogalerie ze zápasu na webu Jindřichova Hradce:

http://www.klhvajgar.cz/cs/fotogalerie.html?tym=54&fotogalerie=9   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace