KLH Vajgar Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 1:2 sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

19. 10. 2013

V 9. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk na ledě posledního Jindřichova Hradce až na samostatné nájezdy.

Naposledy nastoupili jindřichohradečtí hokejisté k mistrovskému zápasu 2. října, potom se klubu objevil virový zánět mozkových blan a veškerá mužstva od přípravky až po A-tým měla na 10 dní zastavenou činnost. A-tým nastoupil znovu k mistrovskému zápasu v sobotu, kdy mu byl po 17 dnech soupeřem Nymburk. V úvodních pěti zápasech nezískali jindřichohradečtí ani bod, krčili se na posledním místě tabulky  a do zápasu s Nymburkem nastupovali s tím, že chtějí tuto nelichotivou situaci změnit.
První třetina přinesla vyrovnanou bitvu, kdy se bojovalo o každý kousek ledu. Do vedení se dostal Nymburk zásluhou obránce Šefla, který si mezi kruhy sjel na Dulovcovu přihrávku a přesnou střelou překonal domácího brankáře Kubeše.
Ve druhé části si oba celky vypracovali několik příležitostí ke vstřelení branky, ovšem brankáři na obou stranách čarovali a tak Nymburk i po druhé třetině vedl fotbalovým výsledkem 0:1.
V poslední dvacetiminutovce hosté nedokázali hubené vítězství udržet a v 52. min., těsně po návratu vyloučeného Kulicha, inkasovali z hole Přibyla, který propasíroval puk skrz Bílka do branky. Ani jeden tým již nedokázal do konce základní hrací doby vstřelit branku a tak utkání skončilo nerozhodně. Nerozhodlo se ani v prodloužení, ve kterém měli navrch domácí, vítěze tak museli určit samostatné nájezdy. Domácí Přibyl s ruským blafákem nepochodil naopak hostující Král Kubeše překonal. Ve druhé sérii mířil domácí Voříšek do tyče. Následoval nájezd nymburského Stehlíka, který proti střídajícímu Bláhovi uspěl a o výsledku tak bylo rozhodnuto.
Branky: 52. Přibyl (Voříšek) - 3. Šefl (Dulovec), rozh. nájezd Král.
Rozhodčí: Battěk
Vyloučení: 8:6, navíc Kotrla 10 min + tdku + th, Šperger (oba JH) 10 min.
Sestava Nymburka: Bílek - Kříž, Kulich, Dvořák, Šefl, Kozák, Procházka, Kuzďas - Tregl, Král, Sirotek - Němeček, Stehlík, Dulovec - Šimek, Bičiště, Toma - Martinec, Chvojka.