KLH Vajgar Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 12:1 (5:1, 4:0, 3:0)

25. 01. 2012

Nymburk nastoupil v Jindřichově Hradci pouze se 14 hráči do pole. Z toho navíc dva hráči nastoupili po dlouhodobém zranění (Drak, Valko). Další dva hráči pro krvavá zranění nedohráli (Tregl, Cicvárek). Takto oslbený Nymburk nedokázal domácím vzdorovat a inkasoval debakl

Vajgar otevřel účet zápasu ve 4. minutě. David Mazanec vyslal do brejku Michala Milotinského, ten sice Kociána v brance Polabanu nepřekonal, ale Aleš Skokan dorazil puk do odkryté branky. Ondřej Chmel v páté minutě trefil Kociánovu lapačku, na druhé straně kontroval ranou do lapačky hostující Šimek. Poté Vajgar promarnil přesilovku, slušnou šanci měl Robert Procházka, jenže mu nevyšla stahovačka, hostující Šimek toho využil a Kubeš musel situaci zachraňovat pohotovým zákrokem. V 9. minutě Nymburk namazal Tupému, ten však v dobré pozici trefil pouze brankáře hostů. Na začátku 13. minuty vypálil od modré Robert Procházka a od Velechovského hole se puk odrazil do branky hostů – 2:0. V 17. minutě putoval na trestnou Tupý a hosté snížili. Lukáš Valko pálil ze střední vzdálenosti a Kubešovi puk propadl mezi rukou a tělem – 2:1. Domácí nemuseli dlouze smutnit, protože přišla 20. minuta utkání. Po pasu Josefa Mazance se prosadil Daniel Záhora, pod břevno se trefil Petr Markulinec a Luboš Voříšek zužitkoval sólo nájezd – 5:1.
Tlak Vajgaru pokračoval i po první přestávce, Skokan nevyužil tutovku, stejně jako ve 23. minutě branku nedal. Na konci 26. minuty našel Tomáš Tupý z rohu Daniela Záhoru, který z první přesně trefil růžek branky Nymburka – 6:1. Na začátku další minuty skončil na ledě hostující Tregl, který po nezaviněném souboji skončil na ledě. Na konci 28. minuty byl Valko v tutovce, ale minul prázdnou branku. O půl minuty později ujel Milotinský, ale i tentokrát nedal a puk zametl do branky Aleš Skokan – 7:1. Ve 32. minutě Vajgar využil přesilovku, Luboš Voříšek byl na konci akce na jeden dotek – 8:1. Parádičku předvedli domácí ve 37. minutě. Procházka si vyměnil puk s Jaroslavem Kocarem a pohledná akce skončila devátým hradeckým gólem – 9:1.
Třetí třetina začala volněji, k vidění bylo více vyloučení než hokejových akcí. Ve 42. minutě netečoval Voříšek Kocarův pas. V dalším průběhu zápasu měli více ze hry domácí, Kadelova rána skončila vysoko nad brankou hostů, o dvě minuty později v přesilovce pálil David Mazanec. Desítky se Vajgar dočkal ve 49. minutě, Daniel Záhora trefil z první z mezikruží – 10:1. Vajgar přidal ještě dva góly. Na záčátku 55. minuty našel junior Zayml ideálně Michala Milotinského – 11:1 a na konečných 12:1 upravil Luboš Voříšek, když dostal přesný pas do brejku od Eduarda Kadely – 12:1.
Branky a nahrávky: 4. Skokan (Milotinský, Mazanec D.), 13. Procházka (Chmel), 19. Záhora (Mazanec J. , Kadela), 20. Markulinec (Skokan, Milotinský), 20. Voříšek (Kocar, Procházka), 26. Záhora (Tupý, Mazanec J.), 29. Skokan (Milotinský, Heršálek), 32. Voříšek (Záhora, Procházka), 37. Procházka (Kocar), 49. Záhora (Kocar, Procházka), 55. Milotinský (Zayml), 56. Voříšek (Kadela, Kocar) - 18. Valko (Martinec)
Rozhodčí:    Talpa - Dančišin, Matějček
Diváci:    435
Vyloučení:    5:8, navíc Procházka (JHR) 2+2 min. nebezpečná hra vysokou holí
Využití PP:    3:1
Góly v oslabení:    2:0
Poměr střel:    47:31 (15:9, 20:14, 12:8)