1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

25. 10. 2009

V 11. kole druhé hokejové ligy Nymburk těsně prohrál na ledě jindřichohradeckého Vajgaru.

Domácí nastoupili do utkání s dvěma novými tvářemi. Obranné řady vyztužil Zdeněk Procházka, který doposud hájil barvy Pelhřimova a ruský útočník Denis Toporin. Také v nymburském dresu se ukázal nový hráč – dvacetiletý Jiří Ferebauer, který přišel na střídavé starty z Mladé Boleslavi.
Nymburk sice začal aktivně, ovšem z gólu se radovali domácí. Na konci 4. min. nahodil ve vlastním oslabení puk od modré čáry Bílek a ten k překvapení všech skončil až v brance. Nymburk se snažil o vyrovnání především v přesilových hrách, ovšem domácí jednobrankové vedení do první přestávky uhájili.
V prostřední třetině se hra obou týmů vyrovnala a vyrovnalo se i skóre. Ve 34. min. nepokryla domácí obrana dvojici Protivný – Vacek a druhý jmenovaný střelou po ledě překonal Kubeše v brance domácích.
Vyrovnaný stav vydržel na ukazateli skóre přesně do poloviny poslední části hry. Druhou a jak se nakonec ukázalo i vítěznou branku, vstřelil v přesilové hře domácí Mazanec. Minutu před koncem se hosté pokusili o power play ovšem jindřichohradečtí hokejisté těsné vedení uhájili.
Branky: 4. Bílek (Kupec), 51. Mazanec (Šulčík) – 35. Vacek (Protivný)
Rozhodčí: Prokop
Vyloučení: 11:11
Využití: 1:0
Oslabení: 1:0
Třetiny: 1:0, 0:1, 1:0
Sestava Nymburka: Rückl – Vlach, Kříž, Drak, Švácha, Krejčík, Dvořák – Vacek, Protivný, Velechovský – Sirotek, Dulovec, Ferebauer – Martinec, Šimek, Zvolenský – Hloušek, Mareš   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace