Týden hokeje 21.9.2017 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 21.9.2017 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností v článku

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 2:6 (1:1, 0:4, 1:1)

29. 01. 2017

Ve 30. kole druhé hokejeové ligy vyhráli nymburští hokejisté na ledě Jindřichova Hradce

Nymburk na zápas odcestoval s více obránci než útočníky. Obránců totiž bylo osm a útočníků pouze sedm. I tak se ale svěřencům trenéra Bičiště podařilo zvítězit a v tabulce druhé ligy se vrátit na 3. místo. Nymburk opět trápila disciplína, ale domácí na rozdíl od Pelhřimova v minulém zápase nedokázali nedisciplinovanost nymburských hokejistů potrestat. Po úrodní třetině, po které byl vyrovnaný stav jedna jedna rozhodli hokejisté Nymburka o svém vítězství v prostřední periodě, ve které nasázeli domácím čtyři góly. Třetí třetina opět skončila nerozhodně jedna jedna. Na zápas již neodcestoval útočník Jan Stehlík, kterého v neděli čeká exhibiční utkání v MMA.
„Šli jsme do vedení, ale soupeř dokázal srovnat. Jindřicháč byl živější, nám se moc bruslit nechtělo. Pak nastala, stejně jako v utkání s Pelhřimovem, naše nemoc a to zbytečné vylučování. Měl jsem z toho velké obavy. Šli jsme dvakrát do tří, pak přišlo další naše vyloučení. Z naší strany to je katastrofa. To kdyby soupeř potrestal, tak je po nás. Z toho bychom se nezvedli. Dali jsme ale druhý a potom třetí uklidňovací gól. Trochu jsme se zvedli, napadalo nám to, druhá třetina skončila 4:0. Ve třetí třetině nám vyloučili kapitána Martina Šimka, kdy nekompromisní rozhodčí vyloučí kapitána, který s ním diskutuje. Tenhle rozhodčí je pro mě nejhorší, jaký může být. Zápas jsme dohrávali na 12 lidí a stálo nás to hodně sil. Jednoduché to dnes pro nás tady rozhodně nebylo," řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště. Dalšími kdo zápas nedohrál byl Marek Novák, který si zlomil žebro a je do konce sezóny mimo. Nedohrál ani Ječný, který má zraněné oko.
Branky: 14. Červený (Jindra, Jaša), 49. Lazorišák (Tejral, Šalamoun) - 13. Kříž (Pýcha, Matoušek), 31. Smejkal (Hes, Šimek), 37. Smejkal (Šimek, Kříž), 39. Smejkal (Kříž, Šimek), 40. Eis (Šimek, Kříž), 50. Rittig (Loučka).
Rozhodčí: Mertl S. - Mertl J., Samuel T.
Diváci: 205
Vyloučení: 7:7, navíc Červený (JHR) 2+2 min. za vysokou hůl, Šimek (NYM) 10+20+25 nesportovní chování.
Využití: 0:2
Sestava Nymburka: Matoušek - Kříž, Hes, Knesl, Pýcha, Novák, Rittig - Šimek, Smejkal, Ječný - Eis, Barbora, Loučka - Kuncek, Kuzďas, Saňa