KLH Vajgar Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

21. 02. 2012

Nymburk prohrál i druhé utkání play off druhé ligy, tentokrát na ledě Jindřichova Hradce. Jihočeši vedou dva nula.

Ve čtvrtfinálové sérii play off druhé hokejové ligy prohrávají borci NED Hockey Nymburk nula dva na zápasy. Po prohře po samostatných nájezdech v domácím prostředí padli i na ledě soupeře. Ve středu se budou snažit sérii přestěhovat opět na jich Čech.
Utkání začalo hodně divoce. Už při prvním střídání měli hosté dvě velké příležitosti, ale branka z toho nebyla. Pozadu nezůstali ani domácí a šancí bylo na obou stranách dost a dost. První gól ale padl až v 16. minutě, kdy se trefil domácí Kupec. Ten vyjel z rohu kluziště a překvapil Kociána. V té době už měli trochu navrch domácí hokejisté.
Ve druhé části byla převaha domácích patrná. Hosty navíc pořádně nahlodala druhá branka Jihočechů, kteří hráli v oslabení. A aby toho nebylo málo, zanedlouho udeřili domácí potřetí. To už bylo pro hosty z Nymburka hodně zlé.
Vajgar si v poslední dvacetiminutovce hlídal své vedení. Jiskřičku naděje vykřesal v 57. minutě svou ranou Sem. Pak dostali hosté možnost přesilové hry, odvolali brankáře a Filip Dvořák vsítil kontaktní branku – 3:2. Více než minutu měli hosté na to, aby dostali utkání do prodloužení. Opět začali hrát bez brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.
Branky: 16. Kupec (Chmel), 23. Voříšek (M. Dvořák, Mazanec), 27. Kocar (Kupec) – 57. Sem (Vaľko), 59. F. Dvořák (Sirotek, Kozák).
Rozhodčí. Mertl
Vyloučení: 4:5.
Využití: 0:1.
Oslabení: 1:0.
Třetiny: 1:0, 2:0, 0:2.
Nymburk: Kocián – Vlach, Šefl, Drak, Sem, Cicvárek, Kozák, F. Dvořák – Němeček, Sirotek, Martinec – V. Dvořák, Vaľko, Štěpán – Velechovský, Tregl, Toma – Rys.

Už ve středu pokračuje čtvrtfinálová série třetím vzájemným zápasem. Doma budou hrát tentokrát hokejisté Nymburka a středeční střetnutí začne v 18 hodin.