1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

16. 02. 2013

V zápase 34. kola zvítězil Nymburk na ledě jindřichohradeckého Vajgaru. Nymburk v letošní sezóně porazil Jihočechy ve všech čtyřech vzájemných zápasech.

Zápas začal z obou stran opatrně. Oba týmy se postupně oťukávali. První branku zápasu vstřelili hosté. Šimek vypálil do brankáře Kubeše, který vyrazil puk přímo před Tregla a pro dojíždějícího nymburského útočníka nebylo problémem trefit odkrytou branku. Krátce nato ale domácí vyrovnali, když Zvoník propálil Matouška mezi betony. Nymburk však odpověděl ranou Velechovského a tak šli hosté poprvé do kabin s jednobrankovým náskokem.
Ve druhé části postupně narůstal tlak Nymburka a domácí brankář Kubeš musel likvidovat několik tutovek hostů. Ani výborný domácí brankář ale nestačil ve 32. min. na Sirotkův pokus a hosté se tak dostali do dvoubrankového vedení.
Na začátku třetí třetiny ale domácí dvoubrankové manko stáhli a vyrovnali. Domácí nejprve využili přesilovou hru, poté co si Mařík vyjel z rohu kluziště a zakončil přesně nad Matouškovu lapačku. Krátce nato zachránil domácí obětavý obránce Popelka, který pádem zabránil jasnému gólu hostů. Vzápětí se pak protáhnul nymburskou obranou Mařík, který propálil Matouška a vyrovnal. Domácí se snažili strhnout vedení na svoji stranu, vypracovali si několik šancí, z gólu se ale radoval Nymburk Z nenápadné akce udeřil Sedlák, který poslal opět hosty do vedení. Jihočeši zkusili v poslední minutě odvolat gólmana, ale 15 vteřin před koncem inkasovali z hole Stehlíka popáté.
Branky: 14. Zvoník (Sekera), 42. Mařík (Přibyl), 46. Mařík (Mazanec) - 13. Tregl (Šimek M.), 15. Velechovský (Sedlák), 32. Sirotek (Dvořák), 56. Sedlák (Belay), 60. Stehlík (Sedlák)
Rozhodčí: S. Mertl - O. Polák, J. Mertl
Vyloučení: 4:4, navíc M. Šimek (N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:0
Diváci: 340
Třetiny: 1:2, 0:1, 2:2
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5
Poměr střel: 32:35 (10:12, 8:12, 14:11)
Sestava Nymburka: Matoušek - Cicvárek, Malínský, Šefl, Dvořák, Sem, Havlena - Tregl, Stehlík, M. Šimek - Velechovský, Sirotek, Sedlák - Bičiště, Belay, D. Protivný - Bílek    

Foto: převzato ze spřáteleného webu Jindřichova Hradce, autorka Lucie Hunalová
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace