KLH Vajgar Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 4:5 (3:2, 1:0, 1:2)

24. 11. 2012

V 16. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě Jindřichova Hradce. Nymburk si odváží body od rybníka Vajgar po dlouhých pěti letech a ukončil tak devítizápasovou sérii neporazitelnosti Vajgaru na domácím ledě.

Domácí Vajgar vstoupil do utkání výborně, když už ve 4. minutě propálil Procházka Kareše. Ovšem vedení Vajgaru dlouho nevydrželo, poté co nymburští Tregl se Stehlíkem otočili ve prospěch hostí. Vajgar ale ve 13. minutě využil přesilovku a  Kupec vyrovnal na 2:2. Hradecká radost ještě nestihla utichnout a domácí přidali v téže minutě další branku, poté co  Tupý udeřil ranou od modré.
Z druhé třetiny uběhlo šest minut a bylo opět vyrovnáno. Malínský nahodil puk na hůl Sedláka a bylo to 3:3. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale další šance na obou stranách nebyly využity.
Ve třetí třetině dokázal Kupec přiklonit kormidlo zápasu na jihočeskou stranu avšak po přesném zásahu Tregla bylo chvilku nato opět vyrovnáno a oba týmy směrovaly vše k remíze. Jenže přišla 58. minuta, nymburský Stehlík ujel v oslabení a Polaban se ujal vedení. Vajgar v závěru odvolal brankáře a zkusil power play. Domácím se nakonec podařilo vstřelit gól, ten ale rozhodčí neuznali, neboť podle jejich názoru padl až po vypršení základní hrací doby.
Branky: 4. Procházka (Kupec, Kocar), 14. Kupec (Dvořák, Kocar), 14. Tupý (Skokan), 46. Kupec (Procházka, Popelka) - 9. Tregl (Sirotek), 12. Stehlík (Šimek M.), 26. Sedlák (Malinský), 49. Tregl (Malinský, Sirotek), 58. Stehlík (Sedlák).
Rozhodčí: Talpa
Vyloučení: 4:5