KLH Vajgar Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 5: 2 (3:1, 1:1, 1:0)

21. 02. 2011

Poté, co hokejisté Nymburka vyřadili v prvním kole play off druhé ligy celek Kolína, narazili na silný Jindřichův Hradec, který byl po základní části na prvním místě tabulky skupiny Střed. Nymburští hokejisté na soupeře v prvním zápase série hrané na dva vítězné zápasy nestačili.

Vajgar se ihned po úvodním buly pustil do útoku, Marek Dvořák se proháčkoval před Blažíčka v nymburské brance, ale z ostrého úhlu nezakončil. O dvě minuty později byl Jakub Matušík na vteřinku sám před nymburským gólmanem, který však měl k puku blíž a schoval jej do své výstroje. Hradecké ochozy nemusely dlouze smutnit. Na začátku 4. minuty se do rychlé útočné akce vydali Kupec s Bulou, Blažíček jejich snažení překazil, ale z druhé vlny pálící Michael Dvořák otevřel skóre pondělního utkání – 1:0. Hosté mohli odpovědět o dvě minuty později, ale sólo akce Jakuba Klímy brankou neskončila, nymburský forvard nenašel skulinku mezi betony hradeckého brankáře. Na konci 8. minuty si Stejskal došel pro faul a Vajgar toho dokázal využít. Michael Dvořák střílel od modré, Blažíček byl až moc vyjetý z branky a David Kupec uklidil odražený puk do prázdné branky – 2:0. Jenže Nymburk snížil o minutku později. Domácí zadáci ztratili puk a Jaroslav Kedršt toho dokázal využít – 2:1. Toto skóre na ukazateli také dlouho nevydrželo. V úvodu 11. minuty vystřelil z ostrého úhlu Robert Procházka a puk skončil k překvapení všech v brance – 3:1. Poté měli šanci hráči obou týmů. Kupec našel Blažíčkův beton, Mařík nezpracoval přihrávku Jakuba Matušíka a nezasunul puk do prázdné nymburské branky. Za hosty kontroval Liška, který přešel přes Heršálka a v další akci netečoval nejpřesněji Tregl. V 18. minutě měl velkou příležitost Michal Milotinský, když se protáhl nymburskou obranou, ale ani nadvakrát nepřekonal Robina Blažíčka. V předposlední minutě úvodní třetiny ujel Jaroslav Sirotek, ale Kubešův rozklek byl stoprocentní.
Po 4 minutách prostřední třetiny získal Nymburk přesilovku, ale kromě Kedrštova golfáku se nic nekonalo. Ve 27. minutě střílel do modré Luboš Heršálek, na druhé straně oplatil stejnou mincí Jan Zákoutský, který trefil Kubeše a puk o kousek minul hradeckou bránu. O minutu později nenápadně vystřelil David Mikš, Blažíček vytáhl puk ramenem do ochranné sítě. Další šance Vajgaru na sebe nenechaly dlouho čekat, Skokan nezpracoval puk před poloodkrytou brankou, Mařík zakončit nemohl kvůli posunuté nymburské brance. Na konci 31. minuty musel za katr Bula. Dlouho to vypadalo, že Vajgar oslabení zvládne, ale v samém závěru početní výhody se prosadil Karel Vacek, když tečoval Müllerovu ránu od modré – 3:2. Nymburk mohl i vyrovnat, ale Liška tutovku zahodil a potvrdilo se okřídlené pořekadlo „nedáš, dostaneš“. David Mazanec vyslal do sólo brejku Michala Milotinského, který se nemýlil – 4:2. Nymburského brankáře Blažíčka po této brance vystřídal Vratislav Vajner. Hradecký blesk Milotinský mohl v závěru druhé třetiny přidat další gól, tváří v tvář Vajnera nepřekonal a stejně dopadl i Aleš Skokan, který Vajnera neprostřelil ranou z druhé vlny.
Ve 43. minutě fauloval pronikajícího Davida Kupce Marek Hataš. Robert Procházka vyslal dělovku od modré, ale to byla jediná šance domácích v této početní výhodě. O pět minut později dostal Milotinský pas zpoza branky, ale ve vyložené šanci trefil jen brankáře Vajnera. O dvě minuty později fauloval Pánek. Nejprve v oslabení ujel Šimek a bravurním zákrokem se blýsknul Tomáš Kubeš. Vajgar však nakonec přesilovku využil, když rychlou přesilovkovou kombinaci zakončil svým druhým gólem v tomto zápase Michal Milotinský – 5:2. Pět minut před třetí sirénou střílel hned po buly Kedršt a Nymburk měl další šanci skórovat po faulu Tomáše Tupého, ale závěr zápasu již žádnou velkou šanci nepřinesl.
Vajgar se po výhře 5:2 ujal vedení v semifinálové sérii 1:0 a rozhodnout může již středeční utkání na nymburském ledě.
Branky: 4. Dvořák Mi. (Bula, Kupec), 9. Kupec (Dvorák Mi.), 11. Procházka (Bula), 32. Milotinský (Mazanec D.), 52. Milotinský (Skokan, Mazanec D.) - 10. Kedršt, 33. Vacek (Müller, Šimek).
Rozhodčí:    Pokorný - Samuel, Zídek
Diváci:    920
Vyloučení:    4:4
Využtíi:    2:1
Oslabení:    0:0