1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 5:1 (1:0, 0:0, 4:1)

27. 01. 2010

Ve 33. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě jindřichohradeckého Vajgaru. Ani napočtvrté nedokázali nymburští hokejisté nalézt recept na jihočeského soupeře a tak si domácí připsali letošní čtvrtou výhru ve vzájemných zápasech. Nymburk držel více než dvě třetiny naději na dobrý výsledek, v poslední části hry však inkasoval čtyři branky a prohrál.

Nymburk začal utkání aktivně a v úvodní desetiminutovce několikrát ohrozil domácího brankáře Kubeše, ten však puk za svá záda nepustil. Z gólu se radovali naopak domácí, kteří ve 13. min. využili zmatků před nymburskou brankou a po střele Marka Dvořáka otevřeli skóre zápasu. Vstřelený gól domácí povzbudil a zbytek třetiny patřil jim, ovšem další branku již nepřidali.
Ani ve druhé části hry se skóre utkání nezměnilo, přestože se hosté museli bránit dvojnásobné početní převaze. Domácí však tuto výhodu v gól nepřetavili.
Skóre se tak měnilo až ve třetí dvacetiminutovce. Ta už patřila domácím borcům, kteří dokázali využít chyb v nymburské obraně a postupně přidali čtyři branky. Důležitou druhou branku přidal po opakované střele z úhlu Tupý. Krátce na to inkasoval Micka potřetí, po té co jej překonal Šulčík. Čtvrtou branku přidali domácí dokonce při vlastním oslabení. Rychlý brejk tři na jednoho zakončoval pohotově Kupec. V 52. min. přidal pátou branku jindřichohradeckých opět Kupec, který si najel před brankáře a krásnou střelou nad vyrážečku vymetl růžek nymburské branky. Poslední slovo však měli hosté. 15 vteřin před koncem využil přesilovku Vacek a překazil tak domácímu Kubešovi čisté konto.
Branky: 13. Dvořák (Chmel), 43. Tupý (Hájek), 47. Šulčík (Chmel, Kupec), 50. Kupec (Dvořák, Kašpárek), 52. Kupec – 60. Vacek (Velechovský)
Rozhodčí: Pokorný
Vyloučení: 8:3
Využití: 0:1
Oslabení: 1:0
Třetiny: 1:0, 0:0, 4:1
Vývoj skóre: 5:0, 5:1
Sestava Nymburka: Micka – Kořínek, M. Krejčík, Sem, Pánek, Vlach, Kozák – Dvořák, Sirotek, Martinec – Velechovský, Dulovec, Vacek – Němeček, Zvolenský, Hloušek – Mareš    

Foto převzato ze stránek KLH Vajgar Jindřichův Hradec, více foto z tohoto zápasu tamtéž.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace