KLH Vajgar Jindřichův Hradec – NED Hockey Nymburk 6:7 pp (0:2, 6:2, 0:2 – 0:1)

25. 02. 2015

V posledním kole základní části zvítězil Nymburk v prodloužení na ledě Jindřichova Hradce.

V divokém utkání, ve kterém padlo celkem třináct branek, šli do vedení hosté a to dokonce ve vlastním oslabení. Při Králově pobytu na trestné ujel Bičiště s Brzákem a prvně jmenovaný otevřel skóre zápasu. Také druhou branku vstřelili hosté v nestandardním počtu hráčů na ledě. Tentokrát to však bylo v přesilovce. Šimek dostal přesnou přihrávku mezi kruhy a Kůdela lovil podruhé puk ze své sítě. Domácí odpověděli šancí Bárty, kterou zlikvidoval brankář Matoušek. Nymburský gólman Matoušek se pak v poslední minutě první třetiny zranil a vteřinu před  koncem třetiny jej nahradil Brázdil.
Na začátku prostředního dějství dorazil Dulovcův pokus Eis a nymburští šli už do tříbrankového vedení. Pak však hokejisté z Polabí zažili možná nejhorší třetinu v celé druholigové historii. Během necelých 15 minut šestkrát za sebou inkasovali a z vedení tři nula rázem šest tři prohrávali. Těžko uvěřitelnou sérii šesti branek v nymburské síti zakončil gólem v poslední vteřině druhé části hostující kapitán Král, který tak vrátil svůj tým zpátky do hry.
Krátce po druhém návratu z kabin se z blízka prosadil nymburský Šimek a snížil na rozdíl jediné branky. Nymburští se nevzdávali a snažili se o vyrovnání. K němu měl blízko opět Král, jehož nenápadná rána z 52. min. se zastavila na břevně. Chvíli nato se už mohli hosté radovat. A bylo to opět v početní výhodě. Knesl vypálil skrz klubko hráčů a puk se zastavil až v síti. Vyrovnaný stav vydržel až do konce základní hrací doby a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm byl hned na začátku vyloučen domácí hráč a nymburští hráči přesilovkou nepohrdli. Eis zametl odražený puk do odkryté branky a bláznivé utkání ukončil.
Branky: 22. Bárta (Brabec), 26. Voříšek (Bárta, Tržil), 29. Voříšek (Dvořák), 29. Milotinský (Košťál), 33. Voříšek (Bárta, Brabec), 35. Brabec (Voříšek, Bárta) – 10. Bičiště (Šimek), 12. Šimek (Bičiště, Kulich), 22. Eis (Dulovec), 40. Král (Velechovský, Bičiště), 41. Šimek (Protivný, Kulich), 55. Knesl (Král, Eis), 61. Eis (Knesl, Král)
Vývoj skóre: 0:3, 6:3, 6:7
Sestava Nymburka: Matoušek (od 19:59 Brázdil) – Kříž, Knesl, Bičiště, Kulich, Rittig, Pokorný, Herna – Velechovský, Král, Eis – D. Protivný, Dulovec, Šimek – Dvořák, Wszolek, Brzák.