KLH Vajgar Jindřichův Hradec – NED Hockey Nymburk 6:9 (0:3, 4:4, 2:2)

23. 01. 2016

V zápase 29. kola druhé ligy zvítězili nymburští hokejisté po divokém průběhu zápasu na ledě Jindřichova Hradce. Hvězdný večer zažil nymburský sniper Jan Stehlík, který vstřelil pět branek. Na straně Jindřichova Hradce vstřelil hattrick Jiří Severa.

Nymburk předvedl doslova snový start do zápasu. Ještě neuběhlo ani šest minut zápasu a hosté po dvou brankách Stehlíka a jedné Čapka vedli tři nula. Domácí si ve zbytku prvního dějství nevytvořili žádnou vážnější šanci.
Do prostředního dějství vstoupil Vajgar aktivně a hned při prvním střídání Brabec překonal Brázdila. Na přelomu dvacáté páté a dvacáté šesté minuty však nymburští během necelých šedesáti vteřin třikrát rozvlnili síťku za zády jindřichohradeckého gólmana a dostali se do luxusního vedení šest jedna. Čtvrtou nymburskou branku vstřelil Jindra, pátým gólem završil hattrick Stehlík a šestý gól vsítil Loučka. To už bylo příliš na domácího brankáře Šihálka a jeho místo zaujal šestnáctiletý dorostenec Marek. Hrál se otevřený hokej a v polovině utkání se podařilo domácím zásluhou Severy snížit. Krátce nato však domácí obrana odevzdala puk Stehlíkovi a ten vstřelil svůj čtvrtý gól. V závěru třetiny doplatili hosté na svoji nedisciplinovanost, když nejprve Brázdila překonal v přesilovce Severa a pak se z trestného střílení nemýlil ani Bílek. Druhá část tedy skončila poměrem čtyři čtyři a hosté si nadále udržovali tříbrankový náskok.
Na začátku třetího dějství odskočili hosté na rozdíl čtyř gólů, ale domácí dvěma brankami snížili a ve 47. minutě při průběžném výsledku 6:8 stále žili. Drama vrcholilo tři a půl minuty před koncem, kdy bylo proti Nymburk nařízeno druhé trestné střílení. Voříšek však skulinu mezi Brázdilovými betony nenašel. Když minutu nato Stehlík skóroval přímo z buly bylo definitivně rozhodnuto.
Branky: 21. Brabec (Pípal, Voříšek), 30. Severa (Voříšek), 36. Severa (Popelka, Tržil), 37. Bílek, 45. Voříšek (Pípal), 47. Severa (Voříšek, Tržil) – 3. Stehlík (Loučka, Bičiště), 6. Stehlík (Šimek, Kříž), 6. Čapek (Protivný, Eis), 25. Jindra (Rittig), 26. Stehlík (Šimek, Kříž), 26. Loučka (Pýcha), 33. Stehlík, 43. Bičiště (Šimek, Stehlík), 58. Stehlík
Rozhodčí: Mertl S. - Horažďovský, Štětina D.
Vyloučení: 5:7, navíc proti Nymburku nařízeno 2x TS