1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Kutná Hora - NED Hockey Nymburk 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

24. 11. 2010

Veteráni zařídili vítězství V dohrávce 11. kola zvítězili nymburští hokejisté na ledě Kutné Hory. Nymburk dokázal naplno bodovat popáté v řadě a vyhoupnul se na 3. místo tabulky. Všechny tři branky Nymburka vstřelili hráči starší 30ti let. Nepříjemným zraněním skončilo utkání pro nymburského Hataše, kterého z utkání odvezla záchranná služba.

Nymburk nastoupil do utkání s novým brankářem. Dopoledne před zápasem se podařilo dotáhnout přestup Vratislava Vajnera, který začínal letošní sezónu na Slovensku. V utkání chudém na šance, si tu první připravili domácí. V 5. min. ujel po křídle  Králíček, jeho střela však jen olízla tyčku. To bylo ze strany domácích vše. Více se dařilo hostím. Na začátku třinácté minuty totiž Krejčíkovo nahození skončilo až za zády Kalouska. A dvě minuty na to se skóre měnilo znovu. Hudíček vystřelil a Turinský dorážkou zvýšil na dva nula pro hosty. Do přestávky mohl ještě zvýšit Zadina, v samostatném nájezdu mířil mezi nohy Kalouska, ten však svůj tým podržel.
Úvod druhé části hry patřil domácím. Nymburští hokejisté se jen těžko dostávali z pásma, ovšem kutnohorští svoji převahu nedokázali přetavit v gól. Jednou sice puk za zády Vajnera skončil, jenže Beránek jej srazil do sítě rukou a tak rozhodčí okamžitě rozpažil. Tlak domácích postupně opadal a když žádnou branku nepřidali hosté, stav utkání zůstal beze změny.
Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky předvedl Zadina zrychlení, za které by se nemusel stydět kdejaký mladík a odměnou mu byl třetí gól v Kalouskově síti. Po zbytek zápasu už si hosté hlídali vedení a tak si mohl Vajner připsat hned při své premiéře čisté konto.
Branky: 13. Krejčík (Sirotek), 14. Turinský (Hudíček), 42. Zadina (Hudíček, Sem)
Rozhodčí: Prchal
Vyloučení: 3:2, bez využití
Diváci: 200
Třetiny: 0:2, 0:0, 0:1
Sestava Nymburka: Vajner – Hataš, Zákoutský, Krejčík, Sem, Vlach, Houser, Pánek – Dvořák, Sirotek, Klíma – Hudíček, Kazatel, Zadina – Němeček, Šimek, Vacek – Turinský, Tregl

Foto: Jakub Marvan
Foto: www.svoboda.info

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace