1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Mladá Boleslav - NED Hockey Nymburk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

16. 09. 2001

Ve svém prvním mistrovském zápase v letošním roce nastoupili Nymburští hokejisté na ledě Mladé Boleslavi. Loňský vítěz play off a účastník následné baráže potvrdil, že i letos bude největším favoritem skupiny.

Branky: 6. Beneš, 15. Král, 28. Metlička
Rozhodčí: ?
Vyloučení: 8:8
Využití: 1:0
Oslabení: 1:0
Třetiny: 2:0, 1:0, 0:0
Diváků: ?
Sestava Nymburka: Kremina - Zeman, Kosejk - Krejčík, Kos - Nedbal, Vybíral - Farář - Langer, Turinský, Černý - Dvořák, Kocman, Lukeš - Hradec, Skořepa, Jelínek - Jeník, Bartoníček, Dušička - Toma
Vývoj skóre: 3:0


Ve svém prvním mistrovském zápase v letošním roce nastoupili Nymburští hokejisté na ledě Mladé Boleslavi. Loňský vítěz play off a účastník následné baráže potvrdil, že i letos bude největším favoritem skupiny a celkem v pohodě si vybojoval první tři body do tabulky. Nymburk dokázal se svým sokem držet krok do poloviny zápasu, pak se již projevila převaha domácích, jejichž mužstvo je z více než poloviny poskládáno z hráčů, kteří v nedávné době hrávali o soutěž výš. Za Nymburk nastoupilo k zápasu celkem 21 hráčů, jediný hráč, který se do hry nezapojil byl náhradní gólman Sejrek.
Hra na začátku zápasu přinesla z obou stran plno nepřesností a špatných přihrávek. Začátek sezony byl více než patrný. Gól přišel poměrně brzy. Boleslavský Beneš z mezikruží mířil přesně pod břevno a otevřel skóre zápasu. Spousta vyloučených na obou stranách pak přinesla výhodu domácím. V přesilovce se z úhlu trefil mezi Kreminovy betony Král a zvýšil na 2:0.
Ve druhé třetině již začali mít domácí mírně navrch, což potvrdil gólem v oslabení Metlička, když lehce ujel Kosejkovi a z nájezdu skóroval. Zvýšit vedení domácích mohl Pažout, jenže poprvé ho vychytal Kremina a podruhé mířil v oslabení do břevna.
V závěrečném dějství již mnoho vzruchu vidět nebylo, zaujali jen šance boleslavského Beneše a Žáka. Prvně jmenovaný netrefil blafákem branku a Žákovi zmařil šanci Kremina skvělým zákrokem. Hosté se za celý zápas do vyložené šance v podstatě nedostali a tak Knap v brance domácích příliš práce za celý zápas neměl.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace