NED Hockey Nymburk – BK Halíčkův Brod 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

17. 01. 2018

V dohrávce 25. kola prohráli nymburští hokejisté s lídrem soutěže z Havlíčkova Brodu. Pouhých šest vteřin chybělo, aby si nymburští hokejisté připsali cenný skalp lídra tabulky. Právě v čase 59:54 totiž hosté v power play vyrovnali a v následném prodloužení pak dokonali obrat.

Už po sedmi vteřinách hry měl hostující Přidal gól na hokejce, jenže Krofta vytáhnul svůj první parádní zákrok, kterých jak se nakonec ukázalo, předvedl v zápase nepočítaně. Hosté od samého úvodu domácí tlačili a měli střeleckou převahu. Až v 9. minutě prostřelil hostujícího brankáře Nováka Stehlík, ovšem puk se vykutálel těsně vedle tyče. V úvodu druhého dějství se domácí obrana dopustila chyby v obranném pásmu a hosté po rychlé a přesné kombinaci okamžitě trestali, když skóre zápasu otevřel Endál. Domácím se podařilo vyrovnat ve 28. minutě, kdy Loučkovu ránu ze vzduchu tečoval Planý. Krátce nato se domácí museli bránit dvakrát za sebou v oslabení, ale hosté početní výhody nedokázali využít. Po ubráněných přesilovkách zahrozil Nymburk, když se Smejkal protáhnul kolem obránce a z následné dorážky mířil puk z hole Andršta do Novákova betonu a odtud do břevna havlíčkobrodské branky. Hosté vzápětí odpověděli rychlým protiútokem, ovšem Milfaitův pokus vytěsnil skvělý Krofta ramenem. Na konci druhé části se museli domácí ještě jednou bránit ve čtyřech. Hosté si v přesilovce vytvořili opět obrovský tlak, ale Krofta opět čaroval, když betonem zneškodnil tutovku Třetiny. V 46. min. předvedl Krofta další parádní zákrok proti Endálovi, který nikým neatakován vybruslil zpoza brány. Necelých osm minut před koncem se nymburským hokejistů podařilo využít přesilovku, poté co Křížovu ránu od modré procedil mezi betony hostujícího gólmana Smejkal. Hosté okamžitě ještě zvýšili obrátky, ale domácí dokázali tlaku odolávat a sami se také dostávali do střeleckých příležitostí.  V 54. minutě dokonce domácí vytvořili obrovský závar před hostující brankou, ovšem gólman Novák předvedl proti Arnoštovi dva skvělé zákroky za sebou. Nymburk se v závěru utkání nestáhnul, ale hrál aktivně a tak čas do konce rychle ubíhal a šance se střídaly na obou stranách. Minutu před koncem hosté odvolali brankáře, ale power play jim nevycházela. Kříž střelou přes celé jen těsně minul bránu, po buly v obranném pásmu vyvezl puk ven Stehlík. Přesto se ještě 13 vteřin před koncem vhazovalo před nymburskou bránou a to se stalo domácím osudné. Přestože buly vyhráli, dokázal Třetina zpoza brány naslepo najít Milfaita, který nedůrazně bráněn dokázal překonat Kroftu a šest vteřin před koncem vyrovnat. Utkání tak dospělo do prodloužení, které po chybě nymburské trojice ukončil 59 vteřin před koncem hostující Milfait.
Branky: 29. Planý (Loučka, Eis), 53. Smejkal (Kříž, Loučka) – 24. Endál (Třetina, Přidal), 60. Milfait (Třetina, T. Semrád), 65. Milfait (Třetina).
Rozhodčí: Micka - Schopf, Štěpánek.
Vyloučení: 4:3.