1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - BK Havlíčkův Brod 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0)

08. 10. 2017

V 7. kole 2. hokejové ligy porazili nymburští hokejisté v samostatných nájezdech dosavadního lídra tabulky.

Od začátku se hrálo rychle a svižně s minimem přerušení. Hráči obou týmů hodně bruslili a utkání mělo rychlý spád. Mírnou převahu měli hosté, ale Nymburští vše doháněli obětavostí a bojovností.
Ve druhé části převaha hostů začal narůstat. Ve 29. min. trefil hostující Milfait bombou tyč, za pár vteřin nato pak dostal tentýž hráč přihrávku od Valy jak na podnosu a jen nastavil svoji hokejku před prázdnou nymburskou bránu. Vzápětí předvedl tygří skok proti střele Chlubny domácí gólman Formánek a zachránil tak poněkolikáté svůj tým. V závěru druhého dějství jeli nymburští hokejisté potřetí dva na jednoho, ale ani na třetí pokus si dobře nepřihráli a s nadějného přečíslení tak nebylo vůbec nic.
Na začátku třetího dějství opět úřadoval Formánek, když zneškodnil vyloženou šanci Kuchty, který pálil z mezikruží. Chvíli nato pak po střele aktivního Milfaita zachránilo domácí opět břevno. V 51. min. však hostující obránce předvedl hrubou chybu v rozehrávce, puku se zmocnil Šťastný a jeho ránu doklepnul za havlíčkobrodského brankáře Vostřák. Do konce třetí třetiny se již skóre nezměnilo a tak se prodlužovalo. Do prodloužení si Nymburk přenesl přesilovou hru, a v ní mířil Stehlík do tyče. Krátce nato se ale situace otočila a byli to hosté, kteří dostali možnost hrát přesilovku a to dokonce dvojnásobnou. Domácí se však po heroickém výkonu ubránili a významnou měrou k tomu dopomohl i fantasticky a někdy i  s velikým štěstím chytající Formánek.
Po 65 minutách tak přišli na řadu nájezdy, které již letos nymburští dvakrát nevládli. Tentokrát se jim však dařilo a úspěšní byli hned tři. Josefus, Arnošt a Stehlík. Hostům nepomohla ani změna brankáře po druhé sérii. Z bodu navíc se tak radovali domácí.
Branky: 51. Vostřák (Šťastný), Stehlík rozhodující sn – 29. Milfait (Vala, Voříšek)
Rozhodčí: Battěk – Štěpánek, Zubek
Vyloučení: 8:3
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 250
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 2:1
Sestava Nymburka: Formánek – Hierman, Kříž, Žemlička, Knesl, Rittig, Mašek – Smejkal, Arnošt, Stehlík – Eis, Bičiště, Čapek – Planý, Josefus, Čapek – Vostřák, Král, Šťastný.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace