NED Hockey Nymburk – BK Havlíčkův Brod 4:10 (0:4, 1:5, 3:1)

08. 02. 2017

Ve 33. kole utrpěli nymburští hokejisté na domácím ledě debakl od Havlíčkova Brodu.

Nymburk nastoupil do zápasu jen se čtyřmi obránci, ovšem malý počet obránců nebyl příčinou drtivé porážky. O osudu zápasu rozhodlo 29 vteřin od času 5:36 do času 6:05. Právě v těchto dvaceti devíti vteřinách udělali nymburští borci tři chyby, které hosté nemilosrdně potrestali. Nejprve chyboval v založení útoku hráč extraligové juniorky Sparty Praha Svoboda, pak chyboval v rozehrávce za bránou gólman Matoušek, jenž v zápětí pustil i lehké nahození na lapačku, po kterém se pakoval z brány. Nymburk si vzal time out a po něm zamířil do brány Nahodil. Po další chybě nymburských, kteří ve 14. minutě zapomněli na důraz před vlastní bránou, inkasovali domácí počtvrté.
Hned v úvodu druhého dějství našel Třetina dvakrát před bránou Přidala a havlíčkobrodští hokejisté přidali další dva góly. Pak se domácím podařilo využít přesilovku, poté co Knesl svoji ránu po ledě umístil přesně k tyči.  Ještě do konce druhé části ale domácí znovu třikrát inkasovali. Nejprve po pěkné kombinaci první lajny hostí, potom Nahodil pustil za svá záda střelu skoro z půlky a nakonec hostům vyšel rychlý protiútoku, který zakončil z trestné lavice právě naskočivší Kozlík. Po čtyřiceti minutách tak byl stav skóre 1:9.
Ve třetí třetině se opět objevil v nymburské brance gólman Matoušek, který nahradil nejistého Nahodila. V čase 45:25 se ke střídání brankářů odhodlali i hosté a místo Nováka zaujal Panec. Chvilku nato domácí Barbora nastřelil tyč a od brusle dojíždějícího Kuzďase se puk odrazil do branky, gól však na hlavní rozhodčí po poradě s čárovým neuznal. Chvilku nato už se ale mohli domácí radovat doopravdy. Svoboda předvedl rychlou souhru s Bičištěm a domácí vstřelili tentokrát již regulérní gól. Chvilku nato však střelec gólu Svoboda předvedl těžko uvěřitelný kiks, když se zpoza vlastní branky vydal přímo před Matouška, kde narazil do dvou hráčů soupeře, kteří ho o puk obrali a vzápětí dopravili za Matouškova záda. V samém závěru ještě domácí dvakrát překonali havlíčkobrodského brankáře a kosmeticky tak upravili skóre do konečné podoby.
Branky: 27. Knesl (Stehlík, Ječný), 49. Svoboda (Bičiště), 57. Ježek (Smejkal), 60. Stehlík (Svoboda) – 6. Chlubna, 6. Semrád (Přidal), 7. Voříšek, 14. Přidal (Třetina), 23. Michálek, 26. Michálek (Třetina), 34. Přidal (Michálek, Třetina), 36. Semrád (Semrád, Třetina), 39. Kozlík (Přidal), 53. Třetina (Přidal, Michálek)
Rozhodčí: Veselý – Špringl, Tasch
Vyloučení: 6:5
Využití: 1:1
Diváci: 210
Třetiny: 0:4, 1:5, 3:1
Sestava Nymburka: Matoušek (od 6:05 do 40:00 Nahodil) – Loučka, Knesl, Saňa, Rittig – Smejkal, Ječný, Stehlík – Eis, Bičiště, Barbora – Kuzďas, Svoboda, Ježek – Kuncek, Matěj Krejčík.