1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - Blue Bucks Kolín 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

16. 10. 2002

Hokej skvělé úrovně zhlédli diváci v 9. kole, kdy na svém ledě přivítal Nymburk v derby Kolín. Domácí rozhodli o svém vítězství již v první třetině, kdy vstřelili dva góly, hosté i přes velkou snahu dokázali v závěru jen snížit.

Hokej skvělé úrovně zhlédli diváci v 9. kole, kdy na svém ledě přivítal Nymburk v derby Kolín. Domácí rozhodli o svém vítězství již v první třetině, kdy vstřelili dva góly, hosté i přes velkou snahu dokázali v závěru jen snížit. 
Do zápasu vstoupili lépe hosté, vytvořili si mírný tlak, ale zbrzdila je tři oslabení, z nichž Nymburk dvě využil. Skóre otevřel Hnát, který za Nymburk nastoupil teprve podruhé. Nekrytý před brankou využil nezištnou Hlinkovu přihrávku zpoza branky a Neruda byl proti jeho střele bezmocný. V další přesilovce se měnil brankový stav znovu a znovu o toho byl Hlinka, tentokrát ovšem jako střelec, když doklepl do sítě Zemanovu vyraženou střelu. Kolín zahrozil až v závěru první dvacetiminutovky dvakrát Nedbalem ovšem bezúspěšně.
I ve druhé třetině pokračoval Kolín v marném dobývání nymburské branky. Velikou šanci promarnil Malý, když nedal samostatný nájezd. V polovině zápasu měli kolínští možnost přesilové hry, ale zahráli ji velice špatně a jen díky Nerudovi neinkasovali z hole Hlinky potřetí. Největší příležitost si vytvořili hosté deset vteřin před druhou sirénou. Kremina však dokázal betonem zastavit puk na čáře a Kos jej odpálil do bezpečí.
Čím více se blížil konec zápasu tím více tlak Kolína sílil ovšem Kremina dlouho odolával. Překonal jej až v 54. min. Řehoř, když zužitkoval přihrávku Malého z rohu kluziště. Nymburští odráželi jedenu útok za druhým a osvobozovali se jen za cenu zakázaného uvolnění. Jednu z posledních příležitostí hostí zastavil až faulem P. Zeman a rozhodčí Votroubek nařídil v čase 58.10 velice přísné trestné střílení. Puk si do středového kruhu postavil K. Nedbal ale Kremina jeho pokus zlikvidoval. V závěru mohli ještě zvýšit vedení domácích Hnát s Dvořákem, když jeli ve dvou sami na gólmana, ani jeden z nich ale nechtěl vystřelit a tak jim Neruda šanci zmařil.
Branky: 11. Hnát (Hlinka), 13. Hlinka (M. Zeman, Toma) - 54. Řehoř (Malý)
Rozhodčí: Votroubek - Kis, Mergl
Vyloučení: 5:4
Využití: 2:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 1500
Třetiny: 2:0, 0:0, 0:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:1
Sestava Nymburka: Kremina - M. Zeman, Kosejk, Kos, Neugebauer, P. Zeman, Čech, Krejčík - Dvořák, Skořepa, Hnát - Langer, Hlinka, Toma - Jeník, Turinský, Černý - Christov, Kollman, Vondrlík 
Sestava Kolína: Neruda - Nedbal, Švanda, Čejka, From, Mojžíš, Novák - Turyna, Král, Kozdera, Jelínek, Procházka, Malý, Řehoř, Hasil, Vagenknecht, Miška, Synek, Šebesta, Čtvrtečka

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace