NED Hockey Nymburk - Blue Bucks Kolín 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

19. 01. 2003

Ve 29. kole druhé hokejové ligy přivítal domácí Nymburk na svém ledě hosty z Kolína. Toto středočeské derby přilákalo do nymburské hokejové arény slušný počet patnáctiset diváků.

Ve 29. kole druhé hokejové ligy přivítal domácí Nymburk na svém ledě hosty z Kolína. Toto středočeské derby přilákalo do nymburské hokejové arény slušný počet patnáctiset diváků. Podle postavení v tabulce měl být domácí Nymburk favoritem, zvláště poté, co v posledním zápase porazil Pelhřimov a naopak Kolín si odvezl debakl z Benátek. Tyto předpovědi se ovšem nenaplnily a Kolínští si výhrou uchovali naději na play off. Nymburk v zápase pykal za chyby jednotlivců. Nejprve Kremina pustil lehkou střelu od červené, poté dvakrát chyboval nejlepší hráč zápasu s Pelhřimovem obránce Kos.
Zápas měl podobný průběh jako poslední vzájemné měření sil na Kolínském ledě. Také tentokrát Nymburk vedl gólem Krejčíka a také tentokrát Nymburk prohrál. Domácí přitom do utkání nastoupili v plné síle, chyběl pouze Vrbata, který hrál za Mladou Boleslav pohár v Jičíně.
Nymburk začal dobře. Už na konci první minuty museli hosté čelit závaru domácích, ale Kalousek se překonat nenechal. V 6. min. měli domácí možnost hrát přesilovku, tu ovšem Havlík zbytečným faulem ukončil. Pokračovalo se ve čtyřech, a naopak Kolín měl možnost krátké přesilovky a přesně když skončila tak inkasoval. Od modré se trefil nadvakrát Krejčík. Vedení Nymburka ovšem trvalo pouhých 7 vteřin. Po vyhraném Turynově buly ve středovém kruhu vystřelil z půlky Švanda a Kremina jeho střelu pustil překvapivě za svá záda. Vzápětí chyboval Havlík a Kremina musel likvidovat šanci Řehořovi. Nymburk už do přestávky nic nepředvedl jen Kos nasadil perfektní bodyček Procházkovi.
Začátek prostřední třetiny domácím vůbec nevyšel. Obránce Kos dvakrát chyboval a Kolín rázem vedl o dva góly. Domácí bek nejprve ztratil puk na útočné modré a Pomichálek své sólo proměnil, o chvíli později špatnou rozehrávkou ve vlastním pásmu nahrál puk na hůl Řehořovi a ten se nemýlil. Nymburk se vzpamatoval až v přesilovce 5 na 3. Černý tečoval Havlíkovu dělovku od modré a zdálo se, že puk se odrazil ven z branky ovšem rozhodčí rozpažil a tak se pokračovalo dál. Už v oslabení o jednoho muže zahrozil Malý, ale Kremina jeho šanci zlikvidoval. Hlavní rozhodčí pak poslal na trestnou lavici kolínského Jelínka a nymburského Kosejka a při hře 4 na 4 Nymburk snížil. Hnát nahrál před branku volnému Zemanovi a ten podruhé rozvlnil síťku za Kalouskovými zády.
V závěrečné třetině se očekával tlak domácích ovšem ten nepřicházel a tak Jelínek využil v 52. min zmatku před nymburskou brankou a zvýšil na 2:4. Nymburk se už do konce na nic nezmohl, Kalouska prakticky nikdo z hráčů neohrozil. Naopak kolínští si v oslabení vytvořili velikou šanci, Turyna ale Kreminu nepřekonal.
Branky: 9. Krejčík (Hnát), 39. Zeman P. (Hnát) - 9. Švanda (Turyna), 27. Pomichálek (Šebesta), 33. Řehoř (Vagenknecht), 52. Jelínek (Malý)
Rozhodčí: Vlach - Fruhauf, Chochola
Vyloučení: 8:9, navíc Jelínek (K) 10 min. os. tr.