1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – DS České Budějovice 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)

04. 01. 2017

Ve 25. kole druhé hokejové ligy porazili nymburští hokejisté na domácím ledě nováčka soutěže z Českých Budějovic.

Vstup do zápasu byl se strany domácích značně ospalý a tak hosté už v 9. minutě trestali gólem, když trefil Sumerauer.
Na začátku druhého dějství hosté využili přesilovou a dostali se už do dvoubrankového náskoku. Domácí odpověděli gólovou dorážkou Kuzďase a přidali na tempu. Výsledkem byly další dvě branky v síti českobudějovického brankáře Spáčila, po dvou využitých přčsilovkách.
Do třetí třetiny si však domácí přenesli dva tresty a tak se na začátku posledního dějství bránili ve třech proti pěti. Vteřinu po návratu prvního vyloučeného se hostům podařilo prostřelit Brázdila a bylo vyrovnáno. Vzápětí po vyrovnávacím gólu vrátil Nymburku vedení Šimek, který po pěkné souhře zakončoval do prázdné brány. Chvíli na to uklidil domácí tým Bičiště, který nechytatelně tečoval Pýchovu ránu. Hosté už neměli síly na zdramatizování zápasu a když v 52. minutě využil Stehlík další přesilovku bylo o vítězi zápasu rozhodnuto.
„Začátek zápasu byl z naší strany špatný. Málo jsme bruslili. Naštěstí po druhém inkasovaném gólu jsme se zvedli a konečně začali hrát to co jsme měli. Výsledkem byly dvě využité přesilovky. Na začátku třetí třetiny jsme ale v oslabení o vedení přišli. Hned po vyrovnávací brance jsme si ale vzali vedení zpět. Tato branka zlomila soupeři vaz, vstřelili jsme další dva góly a utkání dovedli do vítězného konce,“ radoval se po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Branky: 25. Kuzďas (Svoboda), 31. Hes (Stehlík, Šimek), 33. Šimek (Stehlík, Hes), 42. Šimek (T. Jandus, Stehlík), 47. Bičiště (Pýcha), 52. Stehlík – 9. Summerauer (Žáček, Zayml), 23. Bárta (Suchánek, Babchuck), 42. Cikán (Zayml)
Rozhodčí: Smitka – Schopf, Žídek
Vyloučení: 3:6
Využití: 3:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 147
Třetiny: 0:1, 3:1, 3:1
Vývoj skóre: 0:2, 3:2, 3:3, 6:3
Sestava Nymburka: Brázdil – Loučka, Hes, Knesl, Pýcha, Rittig, Novák – T. Jandus, Šimek, Stehlík – Eis, Bičiště, Smejkal – Kuzďas, Svoboda, Ježek – Dyrynk

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace