1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Baník Most 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

15. 02. 2003

Jedině vítězství v odvetném zápase 1. kola play off mezi Nymburkem a Mostem dávalo domácím naději na postup do dalšího kola. Nymburským hráčům se ovšem nad Severočechy zvítězit nepodařilo a letošní sezona tak pro ně skončila.

Fotografie z utkání © Richi
foto 1 - foto 2 - foto 3 - foto 4 - foto 5 - foto 6 - foto 7 - foto 8 - foto 9 - foto 10
Fotografie z utkání v Mostě © Tom
foto 1 - foto 2 - foto 3 - foto 4 - foto 5 - foto 6

Jedině vítězství v odvetném zápase 1. kola play off mezi Nymburkem a Mostem dávalo domácím naději na postup do dalšího kola. Nymburským hráčům se ovšem nad Severočechy zvítězit nepodařilo a letošní sezona tak pro ně skončila.
Domácí vědomi si nutnosti zvítězit, vstoupili do zápasu odhodlaně a s elánem. V první šanci se ocitl Hlinka, ovšem místo zakončení zbytečně přihrával na Dvořáka. V 8. min. byl Nymburk gólu nejblíže. Jágr vypálil od modré, hostující gólman Hubl neudržel puk v lapačce a ten se zastavil až na tyči. Most ubránil počáteční tlak a sám zahrozil. Sochor ujel po levém křídle a ač bráněn obráncem překvapivě prostřelil Kreminu. Nymburk inkasovaný gól rozhodil a do konce třetiny se již na vážnější šanci nezmohl. Naopak hostující Gergel mířil v samostatném nájezdu nad. 
V prostřední dvacetiminutovce se domácí marně snažili překonat neprostupnou obranu hostí. Hosté dobře napadali nymburskou rozehrávku a domácí se jen s obtížemi dostávali do útočné třetiny. Ojedinělou šanci zmařil Toma, když po buly pálil z mezikruží nad. Na druhé straně si vytvořil dvě příležitosti agilní Patzenhauer ovšem ani jeho pokusy změnu skóre nepřinesly. 
Ani v poslední části hry se Nymburk branky nedočkal. Hubl zneškodnil nejprve Dvořákovu prudkou ránu z úhlu. Na druhé straně neproměnili nájezd dva na jednoho Piskač s Hudcem. Největší šanci domácích zmařil v 52. min. Hlinka. Obětavě hrající Toma pro něj vybojoval puk, jeden z nejzkušenějších domácích hokejistů však v tváří v tvář proti Hublovi neuspěl. Vzápětí dal druhý gól po rychlé spolupráci Skleničky a Gergela Hudec a definitivně tak poslal svůj tým do dalšího kola. Na výsledku už nic nezměnila ani další šanci Hlinky.
Branky: 11. Sochor (Ševc), 54. Hudec (Gergel, Sklenička)
Rozhodčí: Horák - Čížek, Šafařík
Vyloučení: 2:4
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 700
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1
Sestava Nymburka: Kremina - Kos, Kosejk, M. Zeman, P. Zeman, Protivný, Havlík - Dvořák, Hlinka, Toma - Langer, Turinský, Christov - Jágr, Skořepa, Hnát - Černý
Sestava Mostu: Hubl - Skácel, Laurenčík, Ševc, Plaček, Čmerda, Liška, Řezníček, Patzenhauer, Gergel, Sklenička, Polodna, Sochor, Jor, Hudec, Piskač, Karli, Mošna, Havlůj

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace