NED Hockey Nymburk - HC Baník Most 3:4 sn (1:3, 1:0, 1:0)

15. 02. 2002

Stejně jako v prvním zápase v Mostě, ani v Nymburce nebylo po šedesáti minutách hry rozhodnuto. Tentokrát však vítěze neurčilo ani prodloužení a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich dominoval hostující gólman Hübl, který vychytal všechny nymburské střelce a význačnou měrou tak rozhodl o postupu svého mužstva do druhého kola play off.

Branky: 3. Lukeš, 32. Skořepa (Zeman), 47. Jelínek (Bartoníček) - 6. Šešina, 7. Zika, 20. Liška, rozhodující nájezd Boháč
Rozhodčí: Chlaň
Vyloučení: 6:11
Využití: 1:0
Oslabení: 0:1
Diváků: 700
Sestava NED Hockey Nymburk: Sejrek - Kosejk, Zeman, Kos, Bartoníček, Nedbal, Krejčík - Dvořák, Skořepa, Lukeš - Langer, Turinský, Černý - Jeník, Kocman, Jelínek - Toma

4. Lukeš Hübl chytil

Lepší začátek si domácí snad ani nemohli přát. Už ve 3. min. se totiž radovali, když první střelou na Hübla otevřel skóre Lukeš. Mostecké hráče však inkasovaná branka nijak nerozhodila a těsně po návratu nymburského Nedbala z trestné lavice vyrovnal Šešina. Nymburku se vzápětí naskytla možnost přesilovky, Kosejk však na útočné modré ztratil puk a Zika v oslabení ze samostatného nájezdu otočil skóre. V závěru třetiny zneškodnil Sejrek tutovku Hejdukovi, ale vzápětí pustil mezi nohama střelu Lišky a Most tak vedl po první třetině 1:3.
Druhá třetina patřila hlavnímu rozhodčímu Chlaňovi, který si zřejmě řekl, že se v utkání také zviditelní. Nejprve vyloučil dva hostující hráče, což vzápětí kompenzoval vyloučením dvou nymburských borců. Hosté se v přesilovce dostali dvakrát do vyložené šance, ale Sejrek fantastickými zákroky čaroval. Nejprve se bleskurychle přemístil od jedné tyče ke druhé a zlikvidoval šanci Plachému, poté z další dorážky zastavil puk na čáře. V 32. min. Zeman nafilmoval pád a ve druhé třetině na obě strany zcela nepřesný hlavní rozhodčí vyloučil mosteckého hráče. Nymburk přesilovku využil už po šesti vteřinách. Skořepa tečoval Zemanovu střelu od modré a snížil na 2:3.
Závěrečná dvacetiminutovka již patřila domácím. Nejprve sice Madový vystrašil Sejrka bombou od modré, ovšem pak se už hosté jen bránili. Nymburským pomohla ke tlaku i téměř minutová přesilovka 5 na 3, vyrovnávací gól ale padl až při hře v plném počtu. Bartoníčkovu ránu od modré Hübl jen vyrazil a Jelínek do prázdné branky vyrovnal na 3:3. Do konce třetiny měl Nymburk ještě možnost tří přesilovek, ale stav zůstal nezměněn.
Prodloužení se hrálo prakticky jen na jednu bránu. Hosté se celých 10 minut jen bránili a na Sejrka vystřelili pouze dvakrát. Zato Mostecký Hübl si na nedostatek příležitostí ukázat své brankářské umění nemohl stěžovat. Během prodloužení byl totiž neustále ostřelován domácími hráči, kteří však již nenalezli recept na jeho překonání a tak přišly na řadu samostané nájezdy. V nich se domácím ani jednou nepodařilo překonat skvělého strážce mostecké svatyně, zatímco hosté dvakrát vyzráli na Sejrka a rozhodli tak o svém postupu do dalšího kola play off.