NED Hockey Nymburk - HC Baník Sokolov (0:1, 0:1, 4:0)

19. 01. 2005

Padesát minut myslel Sokolov na vítězství, nakonec ale odjel z Nymburka s prázdnou. Nymburk dlouho nemohl najít recept na gólmana Csipku. Podařilo se to až v poslední části hry, kdy domácí zamíchali sestavou a dokázali otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch.

Ve 30. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma Sokolov.
NED Hockey Nymburk – HC Baník Sokolov 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)
Dvě třetiny domácí marně dobývali sokolovskou svatyni. Domácí nedokázali využít několika přesilovek ani toho, že sokolovský gólman takřka všechny puky vyráží před sebe. Do bojů před brankovištěm se žádný domácí hráč nehrnul. Hosté naopak jen bránili v pěti na červené čáře a vyráželi k rychlým brejkům. Dva se jim podařilo proměnit v gól, z toho jeden dokonce v oslabení a hosté tak vedli po čtyřiceti minutách hry překvapivě 2:0.
Až v poslední části hry se domácím podařilo ve 47. min zásluhou Kose snížit a o chvilku později Lukeš v přesilovce vyrovnal. To však nebylo vše. V 55. min našel M. Zeman přihrávkou přes celé hřiště Sirotka, který střelou k tyči otočil vývoj skóre. Sokolov se ještě v posledních dvou minutách při vyloučení Kosejka pokusil v power play o vyrovnání ovšem domácí se tlaku ubránili. Navíc 10 vteřin před koncem stihl z trestné lavice vracející se Kosejk přihrát Jágrovi, který do prázdné branky pečetil výhru Nymburka.
Branky: 47. Kos (Vanc, Král), 50. Lukeš (Sirotek, Král), 55. Sirtoek (M. Zeman), 60. Jágr (Kosejk, M. Zeman) – 7. Polesný (Diblík), 24. Eismann (Zucker)
Rozhodčí: - Kis, Špringl
Vyloučení: 5:10