NED Hockey Nymburk – HC Baník Sokolov 2:7 (0:3, 2:1, 0:3)

21. 02. 2015

V předposledním kole základní části podlehli nymburští hokejisté na domácím ledě prvnímu týmu tabulky – mužstvu Sokolova.

Už úvodní dvacetiminutovka, ve který domácí brankář Brázdil třikrát inkasoval prakticky rozhodla o osudu celého zápasu. A to ještě navíc nymburský strážce svatyně chytil Západočechům dva samostatné nájezdy. Kromě tří gólů v nymburské síti zaujala také situace z 12. min., kdy domácí kapitán Král protestoval proti vyloučení svého spoluhráče za údajný faul. Sokolovský hráč se nakonec přiznal, že faulován nebyl a dvouminutový trest pro Nymburk byl tedy zrušen, ovšem desetiminutový osobní trest pro Krále za protesty proti údajnému faulu hlavní rozhodčí nezrušil.
Do druhé třetiny nahradil v nymburské brance brankáře Brázdila Matoušek, ale ani on dlouho s čistým kontem nevydržel. Ve 23. min. ho totiž dorážkou Flekovy rány překonal Vaněk a bylo to 0:4. S Nymburkem to nevypadlo vůbec dobře, ale v polovině zápasu využil početní převahu Kříž a tak se mohli z první branky radovat i domácí. A domácí zanedlouho přidali i druhý úspěch. A opět to bylo v přesilové hře. Protivný tečoval Kulichovu ránu a dvoubranková ztráta dávala ještě domácím do třetí třetiny jakous naději na dobrý výsledek.
V závěrečné dvacetiminutovce však už domácí na hosty nestačili. Rohan T. se obtočil kolem Velechovského a přesnou ranou k tyči popáté rozvlnil síťku nymburské branky. Do konce zápasu ještě využili hosté klasickou přesilovku a poté dvojnásobnou přesilovku, takže se celkový počet inkasovaných branek zastavil na čísle sedm.
Branky: 31. Kříž (Král), 33. Protivný (Kulich, Šimek) – 12. Švec (Rohan), 12. Škop, 19. Škop (Šik), 24. Vaněk (Flek), 47. Rohan (Dobřemysl), 50. Šik (Flek, Vaněk), 55. Rohan T. (Rohan M., Tvrdek)
Rozhodčí: Jechoutek – Špringl, Huryta
Vyloučení: 9:7, navíc Král (N) 10 min. os. tr.