1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Baník Sokolov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

13. 10. 2004

V devátém kole druhé hokejové ligy vyhráli nymburští hokejisté doma nad Sokolovem

V devátém kole druhé hokejové ligy vyhráli nymburští hokejisté doma nad Sokolovem
NED Hockey Nymburk – HC Baník Sokolov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Nymburk ani v devátém kole nezaváhal a na své konto si připsal další vítězství. 
Mužstvo Sokolova podržel v utkání výborným výkonem gólman Csipka. Jedině jemu mohou sokolovští hokejisté děkovat za to, že v utkání jen třikrát inkasovali. Na ledě totiž existovalo prakticky jen jedno mužstvo. Domácí převyšovali v hosty ve všech herních činnostech. Zatímco hosté hráli celý zápas staticky a bez kombinace, nymburští na ledě doslova létali a předháněli se v pohledných kombinačních akcích, které však končili u gólmana Csipky. 
Sokolovský gólman inkasoval pouze třikrát. Nejprve ho v 8. min. překonal zblízka Volráb, který využil přesnou Langhammerovu přihrávku zpoza branky. Druhý gól přidal v přesilovce do prázdné brány Lukeš, který zakončoval perfektní kombinaci Sirotka a Langera. Pak dlouho na ledě dominoval hostující gólman, který zneškodnil domácím několik tutovek, mezi nimi i nájezdy Lukeše a Skořepy. Potřetí inkasoval až těsně před koncem, kdy jej z dorážka překonal Langhammer. Hosté si za celý zápas nevytvořili jedinou vážnější šanci. Kreminu ohrožovali jen střelami z dálky. S těmi si fantom domácí branky poradil a podruhé v sezoně udržel čisté konto. Závěr zápasu pokazil zbytečným zákrokem na Langera Balík. Ten Langera, kterého v publiku opět povzbuzovala první česká superstar sestra Aneta, tvrdě krosčekoval, za což inkasoval trest do konce utkání. 
Branky: 8. Volráb (Langhammer, Skořepa), 10. Lukeš (Langer, Sirotek), 58. Langhammer (Kos)
Rozhodčí: Zajíček – Kis, Špringl
Vyloučení: 1:8, navíc Jäger 10 min + dku, Balík 5+dku (oba Sokolov)
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 350
Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0
Vývoj skóre: 3:0
Sestava Nymburka: Kremina – Kosejk, M. Zeman, Kos, Bartoníček, Krejčík, P. Zeman – Langer, Skořepa, Lukeš – Volráb, Langhammer, Skořepa – Dvořák, Jágr, Toma – Lipták, Turinský, Černý

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace