1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Baník Sokolov 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

01. 03. 2009

Na nymburské střídačce se poprvé objevil spolu s trenérem Petrem Vrabcem také trenér juniorů Pavel Bičiště, který bude společně s Vrabcem vést tým až do konce sezóny. Nymburští se proti Sokolovu, který přijel jen 13 hráči do pole, dlouho trápili, dvě a půl minuty však přeci jen Sem střelou od modré rozhodl o vítězství Nymburka.

Během první třetiny nevyužilo ani jedno z mužstev několik přesilovek. Největší šanci hostí měl v oslabení Veverka, ale Rückla nepřekvapil. Na druhé straně pak hostující Hruška musel likvidovat šanci Tomy.
První gól padl až v úvodu druhé třetiny, během níž Nymburk zatlačil svého soupeře do obranného pásma, ten ovšem pokaždé když inkasoval, dokázal okamžitě odpovědět. V 25. min. otevřel skóre zápasu Turinský, po té co pohotově dorazil Semovu ránu od modré. Minutu na to ale propadl na útočné modré Dvořák a nájezd tří na jednoho úspěšně zakončil Soukup. Vedení mohl domácím vrátit Turinský, jenže ve vyložené šanci minul. Ještě v téže minutě ale prostřelil Hrušku mezi betony Martinec a hrstka domácích diváků se tak přeci jen mohla radovat. Za necelé dvě minuty ovšem hosté využili přesilovku a zcela nekrytý Veverka vyrovnal.
V závěrečné části se domácí snažili strhnout vedení na svoji stranu, to se jim však podařilo až těsně před koncem. Po té, co zůstal po zásahu pukem od vlastního spoluhráče ležet na ledě hostující Soukup se volného puku zmocnil Sem a nekompromisní bombou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hosté sice proti gólu protestovali, ovšem nebylo jim to nic platné. K vyrovnání jim nepomohla ani minutová power play.
Branky: 25. Turinský (Kaulfus, Sem), 32. Martinec (Švácha), 58. Sem – 26. Soukup (Kukla), 34. Veverka (Nový, van Waardenburg)
Rozhodčí: Soldán
Vyloučení: 7:9, navíc Kukla 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 250
Třetiny: 0:0, 2:2, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2
Sestava Nymburka: Rückl – Dvořák, Kříž, Kaulfus, Sem, Švácha, Vlach – Vondrlík, Nýč, Kadeřábek – Dulovec, Turinský, Šimek – Martinec, Škaloud, Toma – Protivný

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace