1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Baník Sokolov 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

18. 01. 2014

Ve 28. kole druhé hokejové ligy podlehnul Nymburk na domácím ledě vedoucímu Sokolovu.

Nymburk nastoupil proti vedoucímu týmu tabulky v pouhých čtrnácti lidech. Když se navíc zranil Bičiště, pro něhož znamená vyhozené rameno zřejmě konec sezóny, dohrávali domácí druhou půlku zápasu jen se třinácti hráči. Domácím hokejistům nezle nic vyčítat. Bojovali a měli vedoucí tým tabulky na lopatě. Chyba v závěru však všechny naděje zhatila. Škoda, nymburští hokejisté si za obětavý a bojovný výkon minimálně bod zasloužili.
Nymburk se lídra tabulky vůbec nezalekl a hned v první minutě škrtala Martincova rány tyč. Pak hosté přečkali oslabení, ubránili se i následnému závaru Nymburka a hned z první vážnější šance skórovali. Domácí špatně střídali a Dobřemysl mířil ranou z kruhů přesně k tyči. Nymburku se podařilo vyrovnat v 11. minutě, kdy si v obranné třetině vzal puk Stehlík, projel s ním přes celé hřiště a střelou mezi betony překonal Habala - karlovarskou dvojku v brance Sokolova.
Na začátku druhé části olíznul hostující Rohan M. břevno domácí branky. Po ubráněné přesilovce hostů dostali možnost dvojnásobné početní výhody domácí a dokázali ji využít. Král našel na modré Kříže a ten propálil vše co mu stálo v cestě. Z vedení se ale radovali domácí jen krátce. Rohan T. dostal přesnou přihrávku zpoza brány od Kuběny a domácí gólman byl bez šance.
V závěrečné dvacetiminutovce se dlouho hrálo bez větších šancí, až v 50. min. ujel Stehlík, jehož hostující obránce při zakončení seknul a hlavní rozhodčí tak nařídil trestné střílení. To domácí player proměnil a podruhé poslal Nymburk do vedení. V 55. min. se ovšem hostům podařilo znovu vyrovnat. Tečovanou střelu Bílek vyrazil jen před sebe a pohotový Dobřemysl uklidil puk do brány. V závěru ujeli nymburští dvakrát dva na jednoho, ale Král nepřihrál puk Martincovi ani jednou tak, aby z toho domácí dokázali něco vytěžit. Když už se zdálo, že se půjde do prodloužení, objel Roman pohodlně Procházku, přihrál zcela volnému Říhovi a ten střelou do prázdné rozhodl. Nymburk se ještě pokusil o power play a po buly v útočném pásmu vypálil Kříž, jenže Dulovec v dorážce nedokázal v posledních vteřinách přehodit Habalův beton.
Branky: 11. Stehlík (Král), 30. Kříž (Král, Martinec), 50. Stehlík TS – 6. Dobřemysl (Rohan M.), 32. Rohan T. (Kuběna, Csamango), 55. Dobřemysl (Ruprecht), 60. Říha (Roman)
Rozhodčí:
Vyloučení: 2:3, navíc proti Sokolovu nařízeno TS
Využití: 1:0
Diváci: 240
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:2
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4
Sestava Nymburka: Bílek – Cicvárek, Kříž, Kuzďas, Procházka, Herna – Martinec, Král, Stehlík – Protivný, Bičiště, Dulovec – Dvořák, Sirotek, Chvojka

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace