1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Baník Sokolov 4:2 (0:0, 3:0, 1:1)

03. 10. 2015

V 6. kole druhé hokejové ligy se nymburští hokejisté konečně dočkali vítězství, když v domácím prostředí porazili Sokolov.

Přestože měli hosté za sebou dalekou cestu, úvod zápasu patřil jim a domácí tým se jen těžko rozjížděl. Až od poloviny třetiny dokázali nymburští vyrovnat hru, diváci se však žádného gólu ani na jedné straně nedočkali.
Druhé dějství to už bylo ze strany domácího týmu přeci jen něco jiného. Zvýšená agresivita, důraz v osobních soubojích, více bruslení, to vše se okamžitě odrazilo na výsledku. Ve 25. min. zahráli domácí první krásnou rychlou akci, na jejímž konci byl Eis, a která hned skončila gólem. Chvilku nato předvedl parádní zákrok sokolovský gólman Fečo proti Šimkovi, o několik střídání později však druhá nymburská lajna předvedla perfektní souhru a tentokrát již Fečo neměl proti Šimkovi žádnou šanci. Krátce nato zamířil přesně do víka Bičiště a domácí vedli tříbrankovým rozdílem. Ten mohl vzápětí navýšit Stehlík, který ale netrefil odkrytou branku.
Na začátku třetí dvacetiminutovky využil nymburský Loučka přesilovou hru a čtvrtou brankou uklidnil domácí tým. Po dvou ubráněných oslabeních už se zdálo, že Nymburk dokráčí k prvnímu vítězství rovnou bez obdržené branky, ovšem nakonec se tomu tak nestalo. V 54. minutě totiž našel Kuběna ideálně postaveného Račanského a domácí brankář Brázdil mohl zapomenout na první čisté konto. V předposlední minutě mohl přidat svoji druhou branku v utkání Loučka, jeho střelu však zastavilo břevno. Poslední slovo patřilo však patřilo hostům, kteří sedm vteřin před koncem využili přesilovku a nejaktivnější sokolovský hráč Kuběna se mohl radovat alespoň ze vstřelené branky.
Branky: 25. Eis (Loučka, Kříž), 36. Šimek (Knesl, Bičiště), 39. Bičiště (Šimek, Saňa), 46. Loučka (Stehlík, Král) – 54. Račanský (Kuběna, Tvrdek), 60. Kuběna (Račanský, Tvrdek)
Rozhodčí: Kostourek – Pechánek, Klouček
Vyloučení: 5:3
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 150
Třetiny: 0:0, 3:0, 1:1  
Vývoj skóre: 4:0, 4:2
Sestava Nymburka: Brázdil – Loučka, Kříž, Knesl, Saňa, Novák, Rittig – Eis, Král, Stehlík – Protivný, Bičiště, Šimek – Michálek, Barbora, Smejkal – Jebavý, Kuzďas

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace