1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Benátky 1:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

23. 10. 2005

V desátém kole druhé hokejové ligy remizoval Nymburk doma s Benátkami. Až na desátý pokus uhrály Benátky v Nymburce alespoň bod. V dosavadních devíti utkáních na nymburském ledě dokázal Nymburk vždy zvítězit.


Utkání s minimem vyložených šancí nakonec skončilo nerozhodně. Hosté celý zápas pozorně bránili a nymburské nepustili ani do jednoho brejku. 
Benátečtí vstoupili do utkání aktivněji a hostující obránce Nedbal měl na svém kontě v 8. min už čtyři střely směrem k nymburské bráně. Mírná převaha Benátek trvala prakticky až do poloviny utkání. Pak domácí předvedli ukázkovou pětiminutovku, kdy hosty dostali pod tlak, ani největší šance Havlína však gólem neskončila. Na druhé straně měl velkou možnost Cmunt, Novák se však stihl v brance přesunout. Důležitý první gól padl až ve 35. min. Nymburk si při hře ve čtyřech špatně pokryl hráče a volný Krupka propálil Novákovu lapačku. Benátky jednogólový náskok pozorně bránili a zdálo se, že si v Nymburce připíší první vítězství v historii, jenže stačilo jedno agresivní napadání Jágra a z následného závaru Malý dorážkou vyrovnal. Nymburk mohl v závěru strhnout vedení na svoji stranu, ovšem Culka nedokázal přehodit Barkův beton a Šimkova teč skončila těsně vedle. V poslední minutě měli další velké šance střelci obou gólů, ani jeden z nich ji však nevyužil.
Změna skóre se neudála ani v prodloužení, ačkoli Nymburk hrál přesilovku. Benátky tak získali na Nymburském ledě první bod.
Branky: 50. Malý (Král, Jágr) – 35. Krupka (Kaňkovský)
Rozhodčí:
Vyloučení: 6:8
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 500
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1
Sestava Nymburka: Novák – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Krejčík, Bartoníček, Kaulfus – Jágr, Král, Malý – Culka, Šimek, Toma – Dvořák, Turinský, Havlín - Vávra

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace